Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehetne ebből jól...

Hogyan lehetne ebből jól kijönni? Segítene aki ért hozzá?

Figyelt kérdés
Van egy lakáshitelem a párommal. 25 évre vettünk fel 7 millió forintot. A nagymamám szándékozik eladni egy házat, amit örökölt, és elosztanáa felét köztem és a bátyám között. 4 millió forintról van szó. utánanéztem, ajándékozás esetén 15%ot kell leadózni. annak is utánanéztem, hogy a nagymamám nem tud 4 millió forintért kivásárolni a lakásból, mivel a bank a tulajdonos, a felét meg nem lehet kivásárolni. vagy az egészet egyenlítjük, vagy semmit. 2 éve fizetjük, frank alapú, azt sem tudom, menyivel lóghatnk most. de szerintem legalább 10 millióval. szerintetek adózzunk le a 4 millióból, és fizessünk be a hiteltörlesztésbe egyösszegben, vagy lehet valami más megoldás is, ami jó? mert attól félek, ha befizetnék 3, 5 millió forintot, még akkor is a kamatot fizetném, és nem a tőkét. tehát nem is lenne kevesebb a hitelem lényegében. vagy ez nem így van? köszi előre is.
2010. ápr. 9. 09:58
 1/9 A kérdező kommentje:
bocsi, ha csapongok a magyarázatban, de próbáltam röviden sokat leírni. kérdezzetek, ha nem világos. a lényeg, h mit tennétek, hogy lehet a leető legjobban megoldani a dolgot, h prifitáljak. a hitelemen szeretnék könnyíteni. de ha nem érdemes, akkor hogyan tovább?
2010. ápr. 9. 10:03
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha bankszámlára utalja neked, akkor nem kell adózni (illetve ajándékozási illetéket fizetni) De ha jól tudom, be kell jelenteni az APEHnak. Írjál nekik e-mail, vagy levelet és kérdezd meg. Lehet, hogy a neten is fenn van valahol az illeték törvényben, írd be, hogy ajándékozási illeték bankszámla, hátha kidob valamit.

A banknál érdemes megnézni, hogy jobban jársz-e, ha befizeted egy összegben, vagy ha futamidőmódosítást kérsz.

2010. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szia. erről olvastam. úgy tudom, amíg a bankszámlán van, addig nem kell adózni, de ha le akarod venni, akkor kell.. :S
2010. ápr. 9. 13:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ha bankszámlára utalják, akkor csak bejelentési kötelezettséged van, illetékfizetési nincs. Akkor sem, amikor felveszed a pénzt. Akkor lenne illetékfizetési kötelezettséged, ha a nagymamád venné fel a bankszámlájáról a pénzt, és készpénzben adná oda neked.
2010. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de ez miért jó így? nem is értem. na mindegy, azért köszi. ez jól hangzik
2010. ápr. 9. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha a banki hitel előtörlesztésére gondoltál, jól tetted.

A meghatározott havi törlesztőrészleteken felüli befizetést mindenképpen, minden esetben a tőke csökkentésére fordítja a bank, de külön kell jelezni, hogy ezért tetted a pénzt bankszámlára, máskülönben nem számolják el.

Tehát a kamatokat nem lehet előre kifizetni, csak ha van valamennyi elmaradásod, azt vonják le. Az már banktól függ, hogy lehet-e kérni, hogy ne a törlesztő csökkenjen ezután, hanem a futamidő rövidüljön le változatlan havi teher mellett.

Remélem világos voltam, de bátran kérdezz emailben is, ez a szakmám.

Javaslom még azt is, hogy kérdezd meg a bankban, hogy lehet-e svájci frankban befizetni az előtörlesztendő összeget, mert valószínűleg jobb árfolyamon tudnád beváltani a forintodat, mint ahogy azt a bank teszi. Ez is bankfüggő, hogy engedik-e.

További sikeres pénzügyeket kívánok!

2010. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. én is úgy gondoltam, hogy frankban fizetem, mert biztosan jobban járok, ha lehet. a bank elég önkényesen váltogat ahogy elnéztem az eddig küldött papírokon. volt hogy 192 ft volt a frank, de nekünk mégis 204 fr-ért váltogatták. viszont azt nem tudtam, hogy a tőkéből vonják le. ebben nem voltam biztos. ezekszerint szerencsére igen, mert kamatokat előre befizetni fájdalmas dolog lenne... :D nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, nagyon sokat segítettetek.
2010. ápr. 9. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Normális esetben egy bank nem önkényesen változtatja az árfolyamot, az aznapi vagy előző napi deviza eladási árfolyamon történik.
2010. ápr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na megint egy nagyokos hiteltanácsadó!

Nekem volt egy ügyfelem, CHF-ben törlesztett elő, bukott is rajta jó sokat, ugyanis a hiteltörlesztési árfolyam jobb volt, mint az, amin az üf. megvette.

2010. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!