Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok csoportos beszedé...

Hogyan tudok csoportos beszedést beállítani OTP hitelkártyaszámlánál?

Figyelt kérdés

2016. máj. 9. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az internetbankba fel van véve a hitelkártya, akkor ott van ilyen lehetőség, hogy csoportos beszedések, és ott. Minden szolgáltatónak van Giro-kódja, azt kell megadni, illetve az ügyfél-azonosítódat az adatok között.
2016. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

És ezt a GIRO kódot honnan tudom meg?


Találtam egy olyan menüpontot, hogy "Új csoportos beszedési megbízás rögzítése".

Itt van egy form, amibe egy csomó adatot be kellene ínom.


Pl. "Szolgáltató azonosítója" meg "Szolgáltató Fogyasztói azonosító", mind a kettő kötelező.


Jó helyen járok? Itt kellene keresnem?

2016. máj. 9. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit és kinek akarsz fizetni, de ott van egy halom szolgáltató eleve berögzítve az OTP-nél, abból is választhatsz. de a szolgáltató honlapján is kint van valószínűleg, vagy ügyfélszolgálatán is megmondják a GIRO-kódot. Egy A-betűvel kezdődő számsor lesz.

Ha kaptál már számlalevelet tőlük, azon is ott lesz.



Pl. ELMŰ

Hogyan térhet át csoportos beszedési megbízásra?

Amennyiben Ön jelenleg versenypiacon vételezi a villamosenergiát, és szívesen fizetné számláját csoportos beszedési megbízással, amely során az Ön számlavezető bankja rendszeresen, minden hónapban megterheli az Ön bankszámláját az aktuális áramszámla összegével, az alábbi lehetősége vannak a váltásra.

Megbízást adhat közvetlenül bankjánál, akár személyesen, akár telefonon, vagy internetbankján keresztül az ELMŰ Nyrt.-nél az A10768033T244 számjelű szolgáltatói azonosítója, illetve az Ön 10 számjegyű Vevő (Fizető) azonosítója megadásával.

2016. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt a honlapjukon találtam, és "A10768033T244" ez a GIRO-kód
2016. máj. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 OTP hitelkártyaszámlára szeretnék utalni.
2016. máj. 9. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, vagy úgy? Akkor hívd fel a 3666666-ot, és állíttasd be az ügyintézővel, hogy a folyószámládról menjen a hitelkártya-tartozás rendezése csoportossal. :D Én így csináltam.
2016. máj. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!