Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A postás elkérheti a személyimet?

A postás elkérheti a személyimet?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam postán, érkezett egy levelem. Amikor átakartam venni, odaadtam a lakcímkártyámat. Kérte a személyit, odaadtam, azt mondta tavaly óta le van járva, a levelet meg nem adta ki. Minek képzeli magát, hogy igazoltat, talán rendőrnek? Tényleg van ilyen hülyeség? Mert ha nincs, akkor panaszt teszek. És aki még nincs 14 éves, az hogy kapja meg a levelét??
2016. máj. 6. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

:) A 14 évest a szülei igazolják.

Igen, mindig elkérik a személyit a lakcímkártyával együtt, mivel kell a száma. Örülj, hogy szólt neked, mert ha rendőr mondja, meg is büntet érte.

2016. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Igazolni kell magad, hogy más ne tudja átvenni a leveleidet. Ellenben már évek óta bármilyen fényképes igazolvány (személyi, jogosítvány, útlevél, stb...) alkalmas erre. Az meg, hogy le van járva nem sokat jelent, attól még személyazonosság igazolására érvényesnek kéne lennie...
2016. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
A 14 évesnek is van személyi igazolványa.
2016. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3.: honnan tudod? mi van ha elvesztette? vagy nem csináltatott?
2016. máj. 6. 13:40
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Én írtam már, hogy a szülő igazolhatja... de Te honnan tudod egy kitalált 14 éves személyről, hogy elvesztette-e a személyiét... :D Felfalták az ufóóóóók... és akkor nem is kell már levelet küldeni neki... :D
2016. máj. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

"minden magyar állampolgár - tehát a gyerekek is - köteles egy érvényes személyazonosításra alkalmas hatósági igazolvánnyal rendelkezni, ez pedig lehet személyi igazolvány, útlevél, később pedig vezetői engedély."

"Ha kiderül, hogy a 14 év alatti gyermeknek nincs érvényes személyi igazolványa, azt először nem büntetik, mindössze figyelmeztetnek a mulasztásra. Ha viszont a szülő ennek ellenére, többszöri felszólításra sem intézkedik, az már szabálysértési eljárást vonhat maga után."

A lejárt személyi, ha igazoltatás során veszik észre vagy biz. ügyek intézésekor, szintén szabálysértésnek minősül, de az is, ha valakinél nincs a személyét igazoló hivatalos okmány.

A lejárt személyi nem érvényes. Lehetnek ugyan jóindulatú ügyintézők, akik elfogadják a lejárt személyit, de azt jó ha tudjuk, ő a saját munkájával játszik, ha ilyet elfogad.

Törvényileg teljesen jogosan kérte el a személyidet és jogosan nem adta ki a levelet a lejárt okmányod miatt. A postás nem akarta kockáztatni a munkáját, ami az ő szempontjából teljesen érthető.

2016. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
"A gyermekek számára kiállított személyi igazolvány 6 éves kor alatt 3 évig érvényes, felette pedig a 14. életév betöltésének napjáig - ilyenkor mindenképpen újat kell kérni az okmányirodában." magyarorszag.hu
2016. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Elhiheted, hogy nem passzióból kéri el. Kötelessége azonosítani és ellenőrizni az érvényességét. Örülj, hogy nem a rendőr büntet.
2016. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Joga van elkerni, hogy megnezze tenyleg jogosult vagy-e az atvetelre. Ez ennyire egyszeru. Ha ez ekkora problemat okoz neked - mert egyebkent, nem is ertem, mit tartasz ezen ennyire felhaboritonak - akkor ne add oda, es nem kapod meg a levelet. Kb ennyi.
2016. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!