Kinek van olyan megérzése, hogy a Budapest Bankos privát kölcsön törlesztőrészlete, valamint hitelkártya számlakivonatánál valami nem stimmel?
A bankügyekben a megérzések nem számitanak, ott a számok beszélnek. Vagy stimmel az egyenleg vagy nem, más lehetöség nincs.
Mit akarnál "megérezni", nem értem, hogy mire vonatkozik a kérdésed.
Való igaz, hogy tájékoztatják az embert, főleg a THM-ről, amely magyarán az összes kamatot jelenti. De. Amennyiben a törlesztőrészletet beszorzom a futamidővel, közel a felvett összeg dupláját fizetem vissza (nem csak az én esetemben). Ez milyen THM-nek felel meg?
A hitelkártyánál a következőt tapasztalom, mikor megküldik a számlakivonatot.
A nyitó egyenlegből jóváírja a befizetett (jóval több, mint az aktuális befizetés) összeget, levonja a a terhelést, majd újból visszaterheli az adott hónap terhelését. Magyarán. Azt tudjuk, hogy 2x2 néha 5, de a banknál pl. 5-3=4 Hogy is van ez?
Kedves Kérdező!
A legutóbbi mondatod nem volt teljesen egyértelmű, nem derül ki, hogy mit értesz terhelés és befizetés alatt. Ha befizetsz, az nem terhelés, hanem jóváírás. Ha el kaarsz utalni valamit a számláról, akkor azt nap végén vonja le, addig függő tételben hagyja, és ha eközben a törlesztőt levonják, akkor csak utána könyvelik le az átutalást, és ha nem maradt elég pénz, akkor nem megy el az utalás.
Ha van hitelkereted, akkor abból is levonhatja a törlesztőt, ilyen esetben többet von le mint ami be volt fizetve.
Van olyan is náluk, de konkrétan BB-nél még nem hallottam, hogy mínuszba terhelhetik a törlesztőt akkor is, ha nincs hitelkeret.
Ha ezek közül egyik sem magyarázat neked, akkor kérlek tedd föl szabatosabban a kérdést, mert a befizetés=jóváírás a levonás=terhelés.
Sikeres pénzügyeket kívánok!
Illetve annyit tennék még hozzá az előbbi válaszomhoz, hogy a THM nem a teljes visszafizetés mértékét adja meg, hanem a teljes visszafizetésnek egy évre vetített százalékát. Ez azt jelenti, hogy az egyszeri díjakat és költségeket amik a hitelhez kapcsolódnak, nem fejezi ki a kamat, ezért thm néven a kamattal, kezelési költséggel együtt százalékosan tüntetik fel.
Ha be akarod bizonyítani a thm helyességét, kamatos kamatot kell számolnod havi számítással. Nagyságrendileg egyébként reális a dupla visszafizetés, ha ennél olcsóbb hitelt szeretnél, rövidebb futamidővel vagy jelzálogfedezettel érheted el.
Továbbra is minden jót kívánok!
Köszönöm az eddigi válaszokat. Akkor felvázolom, hogyan is néz ki egy tranzakció története.Most már nem küldöm a havi minimum dupláját.
Tehát:
nyitó egyenleg 32264
jóváírás 1614
szla.vezetés havi ktg. 250
kamat 946
forg.össz. 1614 1196
záró egyenleg 31846
Hát józan paraszti ésszel, ha a nyitó egyenleg 32.264, ebből lejön a befizetett össze az 1.614, akkor a záró egyenlegnek testvérek között is 30.650 Ft-nak kellene lenni, ezzel szemben 31.846Ft. Hogyan is van ez?
Namármost. Ha kapok bármilyen más számlát, a zullang (forgalom, egyebek, ld. közmű számlák) már benne foglaltatik a befizetett összegben, a banknál pedig nem. Milyen alapon?
Nem tudom, hogy a táblázatszerűséget hogyan hozza le, de gondolom érthető.
S arról már nem is beszélek, hogy reklamációm után megkaptam az egész tranzakciós kivonatot a kezdetektől, és számításaim szerint több kamatot, és egyebet fizettem, mint amit nekem kimutattak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!