Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok személyi kölcsönt...

Hogyan tudok személyi kölcsönt felvenni jelzálogra? Mennyi idöbe telik, míg a hitelt folyósítják?

Figyelt kérdés

Üdv!

600.000 ft-ot szeretnék felvenni, már van A hitelem, és kezes vagyok.

Nem vagyok BAR listán.

A kérdèsem az lenne, hogy ugyanígy az OTP-nél (ott vezetem a számlá, is), jelzálogra szeretnèk hitelt felvenni. Lehetséges ez? Hogy müködik? Felbecsülik a ház értékét? Milyen dokumentumot kell magammal vinnem?

Mennyi idö míg így elbírálják? ( azt tudom, hogy néhány óra fedezet nélkül)

Köszönöm!!



2016. ápr. 12. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ennyit érdemes-e jelzálog fedezettel felvenni. Fedezettel hetekig tarthat az elbírálás, hiszen el kell végezni az értékbecslést. A kezdeti költségek is magasak lehetnek, közjegyzői okirat szükséges, az értékbecslésnek, a tulajdoni lapnak is van díja, a jelzálog bejegyzése is pénzbe kerül ez lehet összesen vagy 100 ezer forint körüli összeg is. Egy személyi hitelnek a kezdeti költsége jóval kevesebb.


De itt vannak az ismertetők:

[link]


[link]


[link]

2016. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt a válasz!
2016. ápr. 12. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy a végén is lehet költség egy jelzáloghitelnél, kb. 6000 forintba kerül levetetni a jelzálogot. Szóval ha csak 600 ezer forintról van szó, akkor érdemes mérlegelni a jelzáloghitelhez kapcsolódó viszonylag magas fix költséges, de alacsonyabb kamat éri-e meg, vagy jobb egy személyi hitel alacsonyabb fix költségekkel, kevesebb macerával, de magasabb kamattal, és talán magasabb törlesztővel.
2016. ápr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!