Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál tudnék felvenni...

Melyik banknál tudnék felvenni 700 ezer forint hitelt?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 3 hónapja van bejelentett munkahelyem, tehát a próbaidő már lejárt. Havi nettó átlagkeresetem durván 110 ezer forint. Ilyen feltételek mellett tudnék felvenni ennyi pénzt?
2016. ápr. 3. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az esélyed szerintem egyenlő a nullával.

Nagyon fiatal vagy, ez a munkaviszony is mondhatni semmi, ezt így nem szeretik a bankok.

HIába van leírva, hogy min. 3 hónapot kérnek, egyszerűen az fog történni, hogy indok nélkül elutasítanak.

Leírom a saját tapasztalatomat: kb 4-5 év munkaviszony, 28 év, nettó 240 ezres fizetés, + cafeteria. Volt egy havi 20 ezres hitelem, amit az újabb nagy hitelből akartam kifizetni. Jó, ezt nem kell elhinnie a banknak, akkor ezt levonja a fizetésből, akkor is nettó 220 marad.

Ugye minden adós szerepel a KHR-ben, csak meg vannak különböztetve, hogy jó vagy rossz adós. Lekérdeztettem, én jó adós vagyok. Még jó, mivel havonta törlesztettem a 20 ezret.

3 nagy bank utasított el indok nélkül. Hiába kérdeztem, nem tudták megmondani, mi volt a gond.

Egy bankban dolgozó ismerős mondta, hogy ilyenkor az ügyintézők tényleg nem is tudják, mert csak azt látják, hogy a központ visszadobta és nem adták meg. Indok nincs.

2016. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az durva akkor. Igazából csak autót szeretnék vásárolni, 650-ért, de nincs ennyi pénzem egybe, részletre meg az eladó nem adná ide. De ha még a bank se adna hitelt, akkor tényleg lényegtelen az egész. Köszi a választ. :)
2016. ápr. 3. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Használtautó hitelre, 110 ezeres fizuból... Igazából adj hálát a banknak, ha elutasít, ők ugyanis látják a nyilvánvalót.
2016. ápr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az autó nem hoz pénz, így nincs sok értelme hitelből vásárolni. Szóval rakd félre a havi törlesztőt, és pár hónap múlva tudsz venni egy másikat egyben olcsóbban. Vagy ugyanazt! :)
2016. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 18:55! Azt ne mondd kérlek hogy te a 10 millás autót zsebből fizeted KP-val... Csak próbálok megoldást találni hogy hogyan tudnék autót venni. De látom sehogy, mert ilyen nyomorék országban élünk.
2016. ápr. 3. 19:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nana. én adtam az első választ. igazából a nyakamat rá mertem volna tenni, hogy ilyen fiatalon autó kéne.

nem az ország a hibás, ne legyél ilyen ostoba, és ezt most nem sértésnek szánom.

miért hibáztatsz bárki mást, az államot, a rendszert, a főnöködet, vagy bárkit, mert nem kapsz hitelt?

nem vagy hitelképes, a bank nem látja úgy, hogy egy ekkora összeget belátható időn belül vissza tudnál fizetni. fiatal vagy, tegyél le valamit az asztalra, hogy követelőzhess.

jól is néznénk ki, ha minden 20 éves fiatal kapna ekkora összeget a 3 hónapos munkaviszonyára. na akkor lenne csak nyomorék ez az ország!

szerencsére vannak felelősségteljes döntéseket hozó emberek, valamint statisztikák, hogy a fiatalok gyakran még egy évet sem töltenek el ugyanazon a munkahelyen.

bárhol is laksz, vagy nem költesz túl sokat tömegközlekedésre, vagy a munkáltatód 86%-ot finanszíroz.

én 11 éve így járok dolgozni, és nem haltam bele. azóta már kocsi is van, de azt fenn is kell ám tartani, és ha lesz egy saját háztartásod, párod, azaz magadat kell eltartanod, akkor rájössz, hogy 110 ezerből ez nagyon nem megy. ekkora fizetésbe egy kocsi fenntartása egyszerűen nem fér bele.

2016. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Koma, nem az ország nyomorék, hanem az sok hülye, aki képtelen pénzügyileg felelős döntést hozni.

Ha 26 éves lennél, nettó 200 ezer fölötti fizuval és 4-5 év munkatapasztalattal, akkor megkapnád.

A semmire nem lehet hitelt adni.

2016. ápr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, ha 4-5 év munkatapasztalata lenne és értelmes fizetése, akkor nem kuncsorogna 700 ezerért egy használt autóra.
2016. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!