Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kiskorú gyermekemnek (10...

Kiskorú gyermekemnek (10 éves) nyithatok bankszámlát? Inkasszózhatják?

Figyelt kérdés

A gyerekemnek akarok nyitni bankszámlát, mert az én számlámat haladéktalanul meg kell szüntetnem, mert inkasszózni fogják.

Viszont a családi pótlék stb miatt kell bankszámla.

Ha nyitnék a gyerek nevére, azt is inkasszózhatják?

Kérlek, ne ajánljátok a postai kifizetést, mert számlára szükségem van más okokból.


2016. ápr. 3. 17:19
 1/2 xswerdy ***** válasza:

van a bankoknál junior számla, a fölött alapvetően a törvényes képviselő rendelkezik, a gyerek maga korlátozottan (vehet ki pénzt, de pl. nem szüntetheti meg).


De ezek spéci számlák, nem fogadnak jövedelem átutalást, szerintem családi pótlékot sem. És nem fogadnak el rájuk csoportos beszedési megbízást sem, tehát a villanyszámlát sem lehet erről fizetni.


Ennek oka, hogy ezek olcsóbbak a normál számlavezetésnél, el akarják kerülni, hogy ezt valójában családi bankszámlaként használják. Inkább csak arra jók, hogy a szülő a saját számlájáról utaljon rá egy kis zsebpénzt, a gyereket pedig magához kösse a bank.


Szóval családi számlának nem akalmas ezért sem. Szerintem inkasszózhatják is, merthogy ezt alapvetően úgy tekintik, mint a szülő számláját, amiről a gyerek is költhet.

2016. ápr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Ha a gyerek a kizárólagos számlatulajdonos, akkor nem inkasszózhatják a szülő tartozása miatt.

Az egy dolog, hogy a szülő hozzájárulása szükséges a számlanyitáshoz, szerződés módosításához illetve rendelkező is a számla felett.

Attól még a tulajdonos számlája.


Ha a bank esetleg úgy nyit kiskorú részére számlát, hogy a szülőnek társtulajdonosnak kell lennie, akkor természetesen inkasszálhatják.

2016. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!