Számít ez valamit?

Figyelt kérdés

Volt egy régebb óta húzódó diákhitel tartozásom. Kb. 50.000Ft körül volt a tartozás.

Kijött a NAV-tól két végrehajtó és mivel semmi, de semmi elvihető nem volt, mivel nincs semmink, így pár hét múlva jött a levél, hogy "egyéb köztartozás behajtására indult végrehajtási eljárást megszüntetik, mert eredménytelen az eljárás.

Kérdésem: felhasználhatom ezt a dokumentumot más tartozás esetében? csak hogy lássák, hogy a NAV se tudott végrehajtani.


2016. márc. 25. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:

"felhasználhatom ezt a dokumentumot más tartozás esetében?"

Megmutathatod, de attól még megpróbálnak végrehajtani: az, hogy akkor nem volt semmid, az nem jelenti azt, hogy a következő eljárásnál sincs semmid.

És Te azt hiszed, hogy ezt soha nem fogják behajtani?

2016. márc. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A fent írt tartozást úgy értelmezem, hogy nem fogják behajtani, mivel megszüntették az eljárást az ügyben.
2016. márc. 25. 14:24
 3/9 anonim ***** válasza:
En isnkaptam ilyen levelet diakhitel miatt de hozzank nem jott ki senki. Azt hiszem par evre ra a diekhitel kuldott levelet megint de nem vagyok benne biztos. Idovel persze visszafizetem de elobb lakasra sporolok. Ha az megvan akkor kifizetem es levan tudva. Nemhiszem hogy annyiba hagyjak a level ellenere sem. Meg ha felvettem azert vissza is kene fizetni...
2016. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Idovel persze visszafizetem de elobb lakasra sporolok."


Zsenialis, egyelore hadd gyuljon a kamat!

2016. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, gyulik. Nyilvan azzal egyutt fizetem majd vissza. Ennyi eveg vartak, meg is erdemlik
2016. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ennyi eveg vartak, meg is erdemlik"


De ezzel csak magadat szivatod, a megtakaritasod kevesebbet kamatozik, mint a hiteled kamata.

2016. márc. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"De ezzel csak magadat"


Ne haragudj, tetszett ahogy idezel tolem:)

Amikor a levelet megkaptam, hogy felvan fuggesztve a hitelem, az osszeg is benne volt. Nem volt olyan veszes ahhoz kepest, hogy akkor mar tobb mint 6eve nem fizettem. Ez is regen volt mar, ugyhogy nemtudom azota mi valtozott, de igazad van, csak gyulik az evek alatt, idoben ki kene fizetni. Igazabol ha nem fizetnem vissza akkor se tortenne semmi (nem otthon elek), de ha mar folvettem vissza is fizetem. Ha sok kamattal akkor sok kamattal

2016. márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Igazabol ha nem fizetnem vissza akkor se tortenne semmi (nem otthon elek)"


Hát ebben nagyon tévedsz! ugyanis pont az olyan emberek miatt, - meg az unió miatt - , akik azt hiszik, ha külföldre mennek, akkor nem kell kifizetniük a tartozást, már létezik olyan, hogy Európai fizetési meghagyás, ami a határokon túlnyúló behajtás.

És bizony nem a 0,5 %-os kamattól lesz sok a fizetni valód, hanem attól, hogy a NAv hozzácsapja a magyar végrehajtás díját, majd utána, ha itthon nem sikerül, akkor a NEMZETKÖZI végrehajtás díját és az már nagyon-nagyon sok lesz...

Nekem anyám szociális temetését (egyedül nevelem a gyerekemet és TÉNYLEG nem volt pénzem), 60 ezer ft-ot hajtottak így be, a végén 110 ezret kellett fizetnem és a lakást is el akarták árverezni emiatt.

Szóval azért én a helyedben nem húznék ujjat a hatósággal... (nem a kérdezőnek írtam ezeket, de akár rá is vonatkozhat, mert lehet, neki is hozzácsapják majd a tartozásához a végrehajtók díját)

2016. márc. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Koszonom az aggodalmat, de nem azt irtam hogy nem fizetem vissza egyantalan. Hallottam en is errol a varosi legendarol hogy behajthatja a NAV a kulfoldon eloktol is, de a valosagban ez nem igy mukodik, unio ide vagy oda. A diakhitelt is felhivtam meg anno amikor nem volt arra lehetoseg hogy kulfoldrol utalj. Az egyetlen valasz amit adni tudtak az az volt, hogy ha majd hazakoltozok es bejelentett munkam lesz akkor onnan vonjak. Megkerdeztem, hogy ha esetleg erre nem kerul sor akkor mi lesz, erre csak megismeteltek az elozoeket. Az itteni bank pedig nem ad ki semmifele informaciot mas orszagnak rolad, ha csak nem felsobb korokbol job utasitas. Senkit nem ismerek aki kulfoldon el es otthonrol hajtanak be diakhitel tartozast bar ez persze nem jelenti azt hogy nincs ilyen. Mindenesetre en 8 eve elek kulfoldon aniota nem fizetem. Ez ido alatt csak azt a levelet kaptam a behajtocegtol, hogy a behajtas hatarozatlan ideig fel van fuggesztve es egyik fel sem fellebbezhet. Viszont az utolso otthon toltott evem utani adovisszateritest blokkoltak a szamlamrol ami ertehto.
2016. márc. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!