Hogyan zajlik a hitelezés?

Figyelt kérdés

Valaki bemegy egy bankba,hogy hitelt vegyen fel.

Ez a bank/hitelügyintéző szemszögéből hogyan történik?


2016. márc. 10. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy támaszt kb. 10 féle feltételt, ha ezeknek MIND megfelelsz, akkor kaphatsz hitelt, ha nem, akkor nem. Ilyen egyszerű :-)
2016. márc. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Örül, reménykedik, hogy nem egy hülye ment be, hanem egy valóban hitelképes, hogy nőjön a teljesítménye, a bónusza. Elkezdi felmérni, mire jó az ügyfél, aztán ha valóban hitelképes, akkor kinyalja a seggét, ha nem az, akkor próbálja elküldeni, minek rabolják egymás idejét?
2016. márc. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első lépés a személyes adatok elkérése, személyi, lakcím kártya, adókártya. Aztán lekérnek egy KHR-t. Ha negatív státuszban vagy, akkor maximum ingatlanfedezettel jöhet szóba a hitel, személyi kölcsönt nem adnak ma már sehol sem olyan személynek, aki negatív státuszban szerepel a KHR-ben. Minden banknál adott az, hogy mekkora nettó jövedelemhez mekkora hitel vehető fel. Tehát mondjuk, nettó 80 ezer Ft-os fizetéssel nem fogsz kapni 4-5 millió kölcsönt. Persze lehet, hogy kapsz, ha van ingatlanfedezeted, de fedezet nélkül nem adnak nagy összeget, ha alacsony a béred. A legtöbb bank akkor ad hitelt, ha náluk vezeted a számládat. Tehát ha olyan banknál akarsz hitelt felvenni, ahol nem vezetsz számlát, akkor számlanyitás. DE! Akkor jön az, hogy legalább 3 havi béred oda érkezzen hozzájuk. Ha nagyon jó fejek, akkor az első havi hozzájuk érkezed béred után talán adnak hitelt. Ha olyan banknál szeretnél, hitelt felvenni ahol régebb óta vezeted a számládat, akkor legtöbb esetben kérnek munkáltatói igazolást. Erre mindent fel kell tűntetni, még a Cafeteria juttatásokat is, mert az is jövedelem, így valamelyest hozzásegít a pozitív hitelbírálathoz. Amúgy ha valakinek van hitele és fizeti is rendesen, akkor a tévhittel ellentétben kaphat még hitelt, ha a jövedelme engedi. Ugyanis az a személy, akinek van hitele és fizeti is rendszeresen az jó adósnak számít a bankok szemében, így „szívesebben” adnak hitelt, mivel az látszik, hogy tisztességesen visszafizeti a felvett kölcsönt. Amúgy ha jutalékos rendszerben dolgozik az ügyintéződ, akkor nagyon sokat fog neked segíteni. Főleg abban, hogy mi legyen bele írva mondjuk a hitelkérelme. Van-e házad, hány családtagot tartasz el, van-e párod, élettársad, feleséged. Sok esetben nem mindegy, hogy mi van bele írva.
2016. márc. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

03.07-es, nagyjából jókat írtál, de van néhány tévedés.

De szééééép is lenne, ha minden érdeklődőnek megnézné a bank a KHR státuszát még az igénylés előtt. Sajnos ez nem így van, ezt sok helyen külön kérni kell.

Első körben a hitelügyintéző tisztázza, hogy mire kell a hitel, tehát azt, hogy mi lesz a hitelcél, ennek megfelelően tesz fel kérdéseket. Ha az alapfeltételeknek megfelel az érdeklődő, készít egy ajánlatot és elmondja, milyen dokumentumokat kér a hiteligényléshez.

Akinek már látszik valamilyen hitel a KHR-ben - a hitelkártya, hitelkeret is számít akkor is, ha sosem használja- , hiába fizeted a részleteket pontosan, a hitelképességedet minden esetben gyengítik a meglévő hitelek, mert a vizsgálni kell a jövedelem terhelhetőséget (Jövedelem Terhelhetőségi Mutató). A JTM szabályai szerint pl 400E nettó alatt max 50% a terhelhetőség, de ez nem jelenti azt, hogy a bankok

elmennek a szélső értékig. Minél kisebb a bér, annál alacsonyabb a terhelhetőség.

Az a tapasztalatom, hogy a bankban ülő ügyintézők első körben nem elég alaposak, ezért igen gyakori, hogy csak később, már a hitelügyintézés során borulnak ki a csontvázak a szekrényből, pl egy későn lekért KHR boríthat mindent, de láttam már sok olyan esetet is, amikor a dokumentumokban nem az szerepelt, amit az ügyfél először elmondott. PL jövedelemként sorolt fel olyan tételeket, amit a bank nem vesz/nem vehet annak, vagy kiderült egyéb más akadály.

2016. márc. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!