Perelhetem-e az adóst?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Adóstársként szereplek egy hitelben ami most nagyon úgy néz ki,hogy fizetés letiltásra kerül a sor mivel a fő adós nem fizette a hitelt?Tudok valamit csinálni,hogy megelőzzem a bajt?Adós beperlése stb.bármit meghallgatok!Tudom,hogy aláírtam a papírt ugyan olyan kötelezettségem van a hitellel szemben.Amikor aláírtam csak segíteni akartam hogy haladjanak az életben de mostmár a helyzet más lett.Volt valaki hasonló helyzetben?
2016. febr. 20. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Először fizetsz, aztán perelsz.
2016. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az adóstárs Gyesből Családi pótlékból és gyerektartásból él.Tőle is tilthat a bank vagy csak tőlem fognak mert nekem van normális bekeresetem?
2016. febr. 20. 14:45
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Csak akkor tudod perelni, hogyha fizettél helyettük. Viszont ha a bank nem tudott rajta behajtani semmit akkor neked sem sok esélyed lesz...
2016. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez drága tanulópénz lesz. Fizetned kell, mint a katonatisztnek, aztán majd valamikor perelheted az adóst, minimális eséllyel...
2016. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, Stefi nap lesz...
2016. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor perelhetnél jó eséllyel ha kezesként fizetted volna ki a teljes adósságot. Adóstársként nem sok eséllyel perelhetsz.
2016. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!