Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsön vagy hitel az, amit...

Kölcsön vagy hitel az, amit kézbe is vehetek?

Figyelt kérdés
Májusban szeretnék 300 000 - 400 000 Ft-ot kölcsön/hitelként igényelni, amit egy éven belül vissza is akarok fizetni. Annyit tudok, hogy a kölcsönt kézbe kapom. A hitel pedig annyi, hogy a bankkártyámon lemehetek mínuszba, de azt már nem, hogy automatán keresztül fel is vehetem-e. A lényeg, hogy szabad felhasználásút akarok. Melyik az, amelyik nekem kell?

2016. febr. 18. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amire te vágysz, az a szabad felhasználású kölcsön.
2016. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bnőm vett fel sz.f.k.-t, de ő azt hiszem 3 vagy 5 évre.

Átutalták neki a pénzt a számlájára és arra költötte, amire akarta.

Egyébként nem "érte"meg. Mondjuk egy hitel sem éri meg.. :)

De, ez lényegtelen.

2016. febr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

A kölcsön banki szempontból kézbe adott pénzt jelent, amelyet havi részletekben vagy egy összegben, megegyezéstől függően kell törleszteni.


A hitel (legyen az akár hitelkártya) azt jelenti, hogy adott személynek hitele van a banknál, amelyből bármikor lehívhat bizonyos összeget a törlesztésig.

2016. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó:

ez sem teljesen pontos, mert pl. a lakáshitelnél nem lehívható hitelkereted van, hanem "kölcsön" kapsz egy bizonyos összeget, amit vissza kell fizetni adott feltételek mellett.


Szerintem ez a két fogalom szinonimák, teljesen ugyanazt jelenti mindkettő.


Annyiban igaza van a kérdezőnek, hogy ha készpénzt kapsz, azt a köznyelvben inkább kölcsönnek nevezzük, de a kölcsönt is úgymond "meghitelezi" a bank, szóval én nem tudnám megmondani a különbséget.

2016. febr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"ez sem teljesen pontos, mert pl. a lakáshitelnél nem lehívható hitelkereted van, hanem "kölcsön" kapsz egy bizonyos összeget, amit vissza kell fizetni adott feltételek mellett. "


Igen, ezért kölcsön és nem hitel.


"Szerintem ez a két fogalom szinonimák, teljesen ugyanazt jelenti mindkettő"


Általános tévhit.

2016. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A hitel pedig annyi, hogy a bankkártyámon lemehetek mínuszba, de azt már nem, hogy automatán keresztül fel is vehetem-e."


Ez a folyószámla hitelkeret. Nem biztos, hogy a legolcsóbb és legcélravezetőbb hitelkonstrukció. Amúgy nem mind1, hogy hogyan folyósítják? A lényeg, hogy bemész a bankba és igényelsz szabad felhasználású személyi kölcsönt. Olyan 9-10% éves kamattal mennek most. Azért azon is gondolkozz, hogy mire kell pontosan. Lehet, hogy adott esetben egy áruhitellel, vagy autóhitellel jobban jársz, ha épp arra költenéd.

2016. febr. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!