Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Átutalás: netes vásárlásnál...

Átutalás: netes vásárlásnál ez történt. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Tegnap neten akartam vásárolni. Már az átutalásnál ki is töltöttem minden opciót, csak rá kellett volna menni a "tovább" gombra, tehát a 2. alternatívára a 3-ból. DE a laptopom kikapcsolt, vissza se tudtam kapcsolni (De ez most nem lényeg).

Ilyenkor befejeződött a tranzakció??? EZ LENNE a nagy kérdésem. Vagy mivel nem mentem végig mind a 3 lépcsőn az átutaláshoz, így akkor nem is történt semmi?

Azért lenne fontos, mert ha nem történt semmi, akkor ma újra próbálkoznék, csak nem akarom azt,hogy kétszer ugyanazt megrendeljem!! Sajnos a "kosár" nem mutatja, hogy történt-e valami.


Köszönöm az okos és hasznos hozzászólásokat!



2016. febr. 17. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy nem történt semmi, ha nem nyomtál tovább gombot. Ráadásul a tovább gomb azt sejteti, hogy lett volna még egy lépcső, mielőtt a "megrendelés" vagy a "fizetés" gomb megjelenik.

Ez így nagy valószínűséggel egy be nem fejezett rendelésnek minősül - tehát semmis.

2016. febr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a dolog. Megnézed, hogy levonták-e a pénzt a számládról. Valószínűleg nem, mivel nem vitted végig.
2016. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A bankkártyát kibocsátó bankot kell felhívni, teljesült-e a tranzakció. Ott tudniuk kell.
2016. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most akkor netes vásárlás vagy átutalás? Mert nem ugyanaz a kettő!
2016. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem vásároltál. Ilyen alapon, már akkor is levonhatnák a pénzt, ha csak ránézel egy termékre. De ha annyira aggódsz, akkor nézd meg a számládon levő összeges és/vagy a a számlatörténetet.
2016. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon rendesek vagytok a gyors válaszokkal! Úgy vélem,akkor valóban nem történt meg a vásárlás.


Az egyik kommentelő kérdezte, hogy mi is volt pontosan. A vásárolni kívánt oldalon ment be a banki átutalásba. Gondolom ez a megnevezése.:)

2016. febr. 17. 13:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, mert az átutalást Te kezdeményezed, ahhoz be kell írni az ellen oldali számlaszámot, nevet, továbbá elektronikusan aláírni.

Amit Te próbáltál, az az online bankkártyás vásárlás.

2016. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez így zavaros. Átutalást írsz de a leírás alapján ez kártyás fizetés lehetett. Mindegy is, kizárt, hogy teljesült ha nem vitted végig, de igazából a legbiztosabb ha látod a számlán hogy levonták-e.
2016. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én fogalmaztam rosszul, ne haragudjatok. Az átutalás meg bankkártyás vásárlás nekem olyan egyforma...


Viszont meglepődtem tegnap este. Kaptam egy értesítést, hogy 3 napon belül készhez kapom a terméket. Pedig bementem hazafele a bankautomatához és az egyenlegemből nem került levonásra az összeg...és a tranzakciót nem vittem véghez,de mégis jön az áru :D Na ezt már nem értem. Még jó,hogy nem vásároltam meg újra a terméket.

2016. febr. 18. 10:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Most vagy nem jól fogalmaztad meg a helyzetet vagy pedig egyszerűen nem jó a rendszerük és előbb megy ki az e-mail, mint a fizetés ellenőrzése. Ha nem vontak le pénzt és a számlatörténetben sem látszik és ráadásul végig sem vitted a folyamatot, akkor biztos, hogy nem fog megjönni.
2016. febr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!