Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnénk venni egy 7m házat...

Szeretnénk venni egy 7m házat de nincs önerőnk milyen hitel lenne jó ha a kettőnk bevétele nettó 320. 000 mit tudnátok ajánlani a mindenhavi kiadásaink eléri a 160. 000-ret?

Figyelt kérdés

2016. febr. 14. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Önerő nélkül nem adhat a bank hitelt, jogszabály kötelezi őket a min 20 % önerőre
2016. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

nekem egy fillér önerőm nem volt, és pontosan 7 millió volt az adás-vételiben.

sokszor leírtam már a sztorit ezen az oldalon, de lepontoztak, mert nekem összejött.

2016. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 akkor vagy nem lakáshitelt vettél fel, vagy még a törvénymódosítás előtt volt a hitelbírálat.
2016. febr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es sztorija a következő kettő közül valamelyik:

- Személyi kölcsönt vett fel és ez lett az önerő

- Az adásvételibe ugyan 7 milliót írtak bele, de valójában kevesebben állapodtak meg, de az adásvételiben rögzítették, hogy az önerő (1,4 millió) a vevő részére megfizetésre került, közben meg nem így történt, mert a valós ár csak 5,6 millió volt.

Nah így lehet megcsinálni önerő nélkül. Azt meg mindenki döntse el maga, hogy neki mennyire fér bele az okirat hamisítás, illetve mennyire fér bele, hogy egy házért kapásból két hitelt vesz fel. A gond a házvásárlásnál az, amikor ennyire ki van centizve a dolog, hogy a házon lesz ezer meg egy dolog (tudom, most azt mondod, hogy nem, de majd meglátod), és nem lesz pénzetek rá, mert ha felvettetek két hitelt, még egy harmadikat igen csak kis eséllyel fogtok kapni. Viszont beköltözés előtt érdemes kifesteni, zárat cserélni stb. Ráadásul egy 7 milliós ház nem lehet olyan jó állapotban sem. Persze mindenkinek más az igénye, én azt tudom, hogyha már valamire elköltök egy rakat pénzt, akkor azt szeretem, ha legalább nagyjából normálisan néz ki, és komfortos.

2016. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

na, már idegenek jobban tudják, hogy milyen hitelt vettem fel... gratulálok!


igen, többet írtunk az adás-vételibe, és beleírtuk, hogy az önerőt már kp-ban átadtuk. az épp elég volt a banknak, a fennmaradót, ami tulajdonképpen a valós vételár volt, megkaptam.

mindenki jól járt, a bank azóta is kapja a pénzét, az eladó eladta a házat, nekem pedig lett egy házam, ami máshogy sosem történt volna meg.

2016. febr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem minden bank fogadja el az irreális vételárat, sok helyen az értékbecslés alapján számítanak forgalmi értéket, és nem az adásvételi alapján, úgyhogy ez egyáltalán nem biztos, hogy járható út.


1,4 milliót össze kell spórolni, vagy kölcsön kell kérni ismerősöktől, és utána vásárolni - ez a járható út szerintem. (Zárójelben: nem is értem, miért akarnak emberek önerő nélkül lakást? Hirtelen felindulásból vásárolnak? Impulzus vásárlók? Mert ha alaposan megfontolva vásárolnak, akkor csak gyűjtenek rá pénzt, és akkor van önerő, vagy tévedek?)

2016. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ingatlant biztos nem impulzusból vásárolnak, mert több hónap az átfutási idő.


az irreális vételár ilyen értéknél még nem tűnik irreálisnak, mert egy 20 milliós házról megmondod, hogy nem ér 30-at, de itt más arányok vannak.

egy 7 milliósról senki nem mondja meg, hogy nem 8,5 millióban állapodtatok meg az eladóval. ez még teljesen reális.


miért akar valaki venni? hogy legyen hol laknia!

saját példám, de nem is értem, miért kérdés ez. ez csak olyanoknak kérdés, akik sosem voltak még problémás helyzetben, mert szerető családjuk van.

azért kellett vennem, hogy legyen hova mennem.

mehettem volna ugyanennyiért albérletbe, de akkor amellett nem tudok félretenni önerőre vagy törlesztőre.

gondolj csak bele, a törlesztő épp annyi, mint az albi. akkor miért fizetnék valami olyanért, ami sosem lesz az enyém? ablakon kidobott pénz.

azaz ha valaki elmegy albérletbe, de mellette lakásra gyűjtene, akkor épp annyi kiadása van, mintha belevág egy lakáshitelbe, és a saját törlesztőjét fizetné. aki meg tudja oldani a hitelt - így vagy úgy, ez most mindegy - az jó nagy hülye lenne még mellette albira költeni.

ha meg felvesz egy kiseb összegű személyi kölcsönt, azzal is sokkal jobban jön ki, mint az albérlettel.

páromnak van, ha jól emlékszem, 1,1 millió volt az összeg, havi 20 ezerrel törleszti. de ezt nem 15 vagy 20 évig kell fizetni, hanem 5-7 évig.

basszus, egy lakáshitel + személyi kölcsön kombóval is jobban kijössz, mint az albérlet + gyűjtögetés kombóval!

és közben telik ám az idő... amit 5 év alatt kifizetsz albérletre, azt 5 év alatt már a sajátodra is költhetted volna! több milliós kiesés...

ha két emberről beszélünk, és van munkájuk, akkor a lakáshitel mellett egy 20 ezres személyi kölcsön nem okoz problémát. nyilván mérlegelni kell, és nem minimálbérrel ügyeskedni, mert úgy tényleg nem fog összejönni.


unom már, hogy itt mindig mindenki azt ajánlja, hogy gyűjtögessen az ember, de addig is évek telnek el! rohadtul nem mindegy, hogy én 5 éve már fizetem a saját házam, vagy még csak most kezdeném el.

a hitel egyáltalán nem ördögtől való, csak okosan kell hozzányúlni!

2016. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!