Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudok valamit tenni, hogy az...

Tudok valamit tenni, hogy az exemtől behajtsam a tartozást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom,sokan hülyének fognak nézni, hogy ilyet csináltam,de visszafordítani az időt nem tudom. Az exemmel 3,5 évet voltam együtt, ezalatt dolgoztam,kb 1 hónapot voltam munkanélkülin. Albérletben laktunk. Ezalatt az idő alatt az exem évente kb 3-4 hónapot semmit nem dolgozott,amikor meg igen,akkor is bejelentés nélkül. Én a munka mellett tanultam. Mivel az albérlet a rezsivel együtt nyáron 85.000, télen 115.000 körül mozgott,érthető módon egy fizetésből nem lehetett megélni,felvettem diákhitelt, havi 40.000 Ft-ot. Végülis ha úgy vesszük,miatta. Összesen 1.000.000 Ft ot vettem fel. Én törlesztem azóta is. Abban maradtunk,hogy a felét adja vissza,nem akartam bunkó lenni. Ez volt majdnem 2 éve, 1 Ftot sem láttam az 500.000ből. Van valamilyen mód arra,hogy akár jogi úton visszakövetelhessem tőle ezt az összeget? Köszi a segítséget!

2016. febr. 12. 09:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, ha ez számít,hazaköltözött,és állítása szerint ott bejelentve dolgozik már vagy másfél éve, a fizetése elvileg 150.000 nettó körül van.
2016. febr. 12. 09:52
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. A lakás bérletéről gondolom számla nincsen a te nevedre kiállítva. A hitel viszont a te neveden van, az volt párod nem adótárs vagy kezes. Inkább csak az a furcsa, hogy miért ígért neked pénzt, ha úgy látszik soha állt szándékában betartani ezt a szóbeli megállapodást.
2016. febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs róla sajnos papír. De olyan elmebeteg voltam,meg sajnáltam,hogy mindent otthagytam neki,a bútoroktól kezdve a szerszámokig (pl. betonkeverő), tv-ig mindent, hogy ne hagyjam a s**rban, n hogy talpra tudjin állni. Csak úgy tudom az élettársi kapcsolatban szerzett vagyon 50-50ben megy,gondoltam akkor az adósság is. És a kamatokat meg nem is kérném...
2016. febr. 12. 10:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lépj tovább. Egyetlen esélyed, ha valahogy rábeszéled, hogy fizessen legalább valamit neked, de szerintem nem éri meg ezzel vesződni.
2016. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!