Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » "Cetelem Klubkártya" segítsége...

Meszes1991 kérdése:

"Cetelem Klubkártya" segítséget kérnék?!

Figyelt kérdés
Nem olyan rég kb 4 hónapja kaptam levélben egy ilyen kártyát a Cetelemtől mert "jó adós" voltam/"vagyok".Eddig nem is fordult meg a fejemben,hogy hozzá nyúljak eme "kiváltságos" kártyához....De az utóbbi 1-2 hétben nagyon el gondolkodtam rajta,hogy az összeg ami rajta van 220.000.-ft-ot fel használjam kp- formájában vagy ahhoz hasonlóan.Abba kérném a segítséget,hogy ha én fel használnám ezt a összeget akkor mi lenne a folyamata az egésznek,mennyit kéne vissza fizetni,mikor lenne vége az egésznek stbstb.Mert az oldalunkon nem nagyon találtam ezekre a kérdésekre a választ.Ha esetleg valakinek lenne személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban nagyon örülnék?!

2016. febr. 5. 10:06
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

A LEGROSSZABB hitel a hitelkártya. Minden más olcsóbb tőle, még a Provident is...

Csak egy gyors, ám nem túl pontos számítás:

220.000 a hitelkereted. Ha ezt kp-ban felveszed, az 6600Ft-odba fog kerülni. Erre nem vonatkozik a 150000-ig ingyenes felvétel akkor sem, ha máshol nem is veszed igénybe. A kártya éves díja 5250Ft. A havi számlavezetés 260Ft/hó, azaz 3120Ft/év. Még csak felvetted a pénzt, de már kifizettél 15000Ft-ot. Az éves kamata 34,8%, azaz a 220000-re 76560Ft az éves kamat. Persze nem kamatozik az egész összeg egy évet, ezért pontatlan lesz egy kicsit a számítás. De: Eddig ez 90000Ft az első évben. A törlesztőt te választod meg: a hitelkeret 5-10%-a között. Azaz fizethetsz havi 11000Ft-ot is, amivel gyakorlatilag alig törlesztesz és vagy 5-6 év lesz mire visszafizeted a 220000Ft-ot, de közel a HÁROMSZOROSA lesz. Illetve fizethetsz 10%=22000Ft-ot is, ezzel talán 2 év alatt letudod, kb a dupláját kifizetve.

Nekik nem jó adós kell, hanem bepalizható...


Egy esetben éri meg a hitelkártya: ha nincs szükséged hitelre, mert amit megveszel azt amúgyis ki tudod fizetni. Ilyenkor kihasználható, hogy a kártyás vásárlás ingyenes (a kp-felvétel NEM), és nem kamatozik a következő számlazárásig (ez a vásárlás napjától függően kb 15-45 nap), ameddig visszafizeted az elhasznált pénzt, sőt visszatérítést is kapsz néhány %-ot. És ha vásárolsz annyit, hogy ez a visszatérítés több legyen, mint a kártyadíj, a számlavezetés és az átutalás/csoportos beszedés összege.

2016. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha nem felveszed a pénzt, hanem közvetlen a kártyával fizetsz, akkor a fenti 6600Ft-tal kevesebb a költséged. Az a többihez képest végülis nem sok, tehát sokat nem nyersz a dologgal. Ha most bajban vagy pénzügyileg, akkor a kártya használata után SOKKAL nagyobb bajba fogsz kerülni.
2016. febr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon rosszul hangzik...Azért köszönöm a fel világosítást,szerintem akkor ketté is vágom a kártyát,mert kb annyira jó csak?!


Köszönöm.

2016. febr. 5. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!