Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van rá lehetőség kifizetődő...

Ha van rá lehetőség kifizetődőbb PayPal-t használni, mint a banki utalást?

Figyelt kérdés
Kisebb összegű tranzakciók (10 ezer Ft alatt) esetén megéri a paypalt használni,mint a banki átutalást?
2016. jan. 24. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az üzletfelek mely országban vannak. Belföldön nem éri meg, mert a Paypal jutalékot von le ha pénzt kapsz. Ezzel szemben a belföldi átutalás fogadása neked ingyenes. Ha a vásárló külföldi, akkor már célszerűbb Paypalt használni, mert a nemzetközi átutalás nem ingyenes. Tehát egyrészt a vásárlónak nem ri meg, mert fizet érte, másrészt neked sem éri meg, mert tőled is levon a magyar bankod ha pénzt kapsz. Bár ebben biztos lesznek ellenvélemények, mert léteznek variációk. De saját tapasztalat alapján mondom, hogy pl. 30 kapott euróból 3-at levont a magyar bankom., szóval inkább a Paypal a jobb, mert ott csak 3-4 százalékot vonnak le és a pénzre nem kell várni.
2016. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb vásárlásnál kártyás fizetésre is lehetőség van, ami teljesen ingyenes. A Paypal is ingyenes, de a banki utalás általában fizetős. Viszont szerintem nem szavbad elfelejtkezni a kártyás fizetős lehetőségről sem, sőt van ahol átutalással nem is lehet fizetni.
2016. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Végül is a kérdésből nem derül ki, hogy vásárlói, vagy eladói szempontból nézi-e a témát. Az első válaszban én azt feltételeztem, hogy a kérdezni eladni akar. A második abból indult ki, hogy vásárolni akar. Ilyen szempontból tényleg a Paypal a jobb, mert vásárlóként tök ingyenes.
2016. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igaz,az elmaradt,hogy vásárolni szoktam.Eddig még csak E-bay-es vásárlásaim voltak,csak most találkoztam egy magyar webshoppal,ahol tudtam volna paypallel fizetni.
2016. jan. 24. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!