Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek ez így megoldható?

Szerintetek ez így megoldható?

Figyelt kérdés
Van egy 2007-es Suzukim svájci frankos hitellel, még 2 év hátra van, de a kocsi nagyon sokat fogyaszt, annak ellenére, hogy kifogástalan állapotú. Szerintetek meg lehet az csinálni, hogy meghirdetném 850 ezer forintért, s ha sikerülne eladni, vennék helyette egy régebbi, nagyobb dízel autót, valami mazdát, vagy vw-t, persze a hitelt fizetném tovább 2 évig, csak egy takarékosabb kocsim lenne. Szerintetek?
2016. jan. 21. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet megcsinálni, mert senki nem fogja megvenni (és nem is tudja megvenni) a kocsit, mert a törzskönyv a banknál, és ehhez a bank nem fog hozzájárulni, a vevő meg marha nagy kockázatot vállal(na, ha meg tudná venni), hogy vajon kisdobosbecsszó tovább fizeted e vagy 2 hét után abbahagyod.



Nem tudom milyen suzukid van, de ha csak nem egy benzines vitara, akkor nehéz elképzelni, hogy egy dízellel annyival jobban gyere ki, hogy ezt az egészet megérje végigcsinálni. Mellesleg a dízelek szerviz költségei is sokkal masszívabbak a benzineseknek, nem véletlenül van, hogy az új korában még akár 25%-al drágább dízel 10 évesen már simán a benzines árának könyékén van használtan.

2016. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jah, és most látom, hogy nagyobb autót is akarsz... a nagyobb autóra nagyobb gumik kellenek, a nagyobb autóba drágább aksi kell, és a többi és a többi, ha már a mostani fogyasztása is gondot okoz, akkor mit fogsz szólni amikor kiderül, hogy az olcsó gumik helyett a duplájába kerül egy garnitúra, hogy ami eddig 10 ezerből megvolt, az most 15-20 lett, mert a nagyobb kocsi a drágább olajból kér többet, hogy a filléres suzuki alkatrészek helyett fizetheted a nagyon nem filléres mazdát/vw-t
2016. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor már kiküldték a törzskönyvet.
2016. jan. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
S, ha bérbe adnám? Hallottam valahol, hogy van ilyen lehetőség, nagyobb cégek ezt vállalják, csak nem tudom a részletek, mindenképpen szabadulni szeretnék legalább ideiglenesen ettől az autótól. Tudom én voltam a hülye, de ha én lennék egyedül, akkor nem is tenném fel a kérdést.
2016. jan. 21. 22:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Mégis mennyit fogyaszt, hogy még egy vw vagy Mazda is kevesebb lenne? Nem lehet, hogy csak egy alapos szerviz kéne neki és akkor kevesebbet fogyasztana?
2016. jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!