Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek, hogyan jár? Családok...

Kinek, hogyan jár? Családok otthonteremtési kedvezménye

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt a párommal, még nincs gyerek(pont a lakás gondok miatt) Felmerült ez a lehetőség, de nem tudom pontosan kinek, hogyan jár? Önerőnek számít? És olvastam adásvételi szerződésről is, előbb meg kell vennünk a lakást, aztán igényelhető?

A feltételeknek megfelelünk, 40-alatt vagyunk, nem vagyunk büntetett előéletűek, dolgozunk..



2016. jan. 18. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:

"10 éve vagyunk együtt a párommal"


Nem tudom, ez mit takar, de úgy tudom, hogy csak házastársak vehetik igénybe. ha azok vagytok, akkor jó :-)

Napról-napra változik a szabályozása, szerintem még várjatok vele. Addig is találtam egy szuperül összegzett oldalt, ráadásul folyamatosan frissítik :-)


[link]

2016. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, csak házasoknak van.

És azt tanácsolom, 0 gyerekre ne vállaljatok be 3-at. Mert nem tudhatod előre, hogy tényleg szeretnétek-e 3-at.

(már ha a 10+10 milliós részére gondolsz a CSOK-nak)

2016. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyet értek.. Informálódni szeretnék csak ennek a menetéről. Van pl egy kiszemelt, új lakás... Bemegyünk a bankba, és hogyan tovább? Amennyiben megfelelünk Mindennek önerőként felhasználható?
2016. jan. 18. 14:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokan keverik az "önerő" és a "szükséges fedezet" fogalmát.


A CSOK önerőnek számít, hiszen azt is beleszámolhatod a vételárba, viszont ha még nincsenek meg a gyerekek, akkor a CSOK összege is beleszámít az ingatlan terhelhetőségi limitbe.

Mit jelent ez?


Pl egy 10M Ft-os ingatlan terhelhetőségi limitje max 80% lehet, de van olyan település, ahol ennél kisebb az érték. Ezek alapján a CSOK-kal együtt max 8M Ft terhelhető az ingatlanra, tehát 2M Ft önerőre, vagy plusz ingatlan fedezetre lenne szükség, ha nincs 2M önerő.


(Más a helyzet, ha már megvannak a gyerekek, de ez téged most nem érint.)

2016. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!