Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes bankba rakni a pénzt...

HungarySoul kérdése:

Érdemes bankba rakni a pénzt és ha igen miért? Előnyei hátrányai?

Figyelt kérdés

2016. jan. 6. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
A kamatok miatt nem érdemes, viszont sok pénzt tartani otthon készpénzben nem biztonságos, jobb helyen van egy bankszámlán. Persze ha van rendes beépített széf otthon, az más, de én nem mernék a szekrényben milliókat rejtegetni.
2016. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi penzrol van szo? Kb. 100e forint korul tobbe kerul bankba tenni, mint otthon orizni, felette nyilvan jobban jarsz: nem neked kell ra vigyazni, kerhetsz bankkartyat, stb. stb.
2016. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, de attól is függ, hogy mennyi pénzed van. Pl. ha van egy milliód és beteszed kamatozó kincstárjegybe értékpapír számlán az kb. a következő költsgeket vonja maga után:

jelenleg a hozama évi 2,75%

azaz lesz rajta 27 500 forint kamatod

ebből lejön 15% kamatadó azaz 4 125 Ft, eho ítt nincs így a nettó hozamod 23 375 Ft. Ezen kívül kell fizetned számlavezetési díjat ami pénzintézetenként változó de legyen mondjuk havi 200 Ft azaz egy évre 2400 illetve ha a pénz felveszed annak is van egy jutaléka. Ez is változó de kb. 3-4 ezer ft. Tehát mindent egybevéve olyan 17 ezer forintot nyerhetsz vele, azon kívül, hogy a pénzed is biztonságban van. Ha a MÁK-vál vezeted ott pedig számlavezetési díj sincs.

2016. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hol lenne mashol mint a bankban? Szamlakat, atutalasokat hogyan intezel? Allandoan kapeval szaladgalsz?
2016. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdemes. Jobb ha az ember bankban tartja a pénzét, mint otthon tárol milliós összegeket.
2016. jan. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes. No nem a kamatok miatt, mert az még a lekötött betétek esetén is vicc kategória, hanem a biztonság miatt.

Én legalábbis nem szeretek otthon pénzt tartani, magamnál meg végképp nem. Havi 150e úgyis felvehető ingyen, ennél nagyobb összeget meg úgyis utalni szokás.

Én inkább megfordítanám a kérdést: érdemes-e a bankból kivenni. Merthogy a fizetés/nyugdíj jellemzően eleve utalás formájában egy számlára érkezik.

2016. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:) Csak kíváncsi voltam amúgy :P
2016. jan. 7. 15:20
 8/8 anonim válasza:
szerintem nem érdemes .... én hallottam olyanról aki a párnahuzatba rakta be a pénzt..... :)
2016. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!