Petya89 kérdése:

Mi lehet most a további?

Figyelt kérdés

Lett egy kisebb tartozásom az OTP faktoring felé, amit egy darabig fizettem, de munka hiánya miatt nem tudtam, és küldtek, egy olyan levelet amibe az áll, hogy a ház is rámehet.Nos én ezt nem szeretném értelemszerűen. Márciustól kapnék rendes fizetést, mivel ezóta találtam munkát.

Nem tőbb százezres összegről van szó, de nem akarok se jogi, se árverési ügyeket....

Véleményeket várok, vagy aki már volt hasonló cipőbe..


2016. jan. 6. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Honnan jött a levél? Az OTP faktoringtől, végrehajtótól vagy közjegyzőtől?
2016. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

OTP faktoring, de benne áll, hogy ha 10 munkanapon nem fizetem be az xy összeget akkor lehet a jogi procedura...

De azt semmiképp nem akarom.

Inkább ráköltöm a fél fizetésem, de pát hónap alatt törleszteném.

2016. jan. 6. 20:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor azt javaslom, hogy írj nekik ajánlott, tértivevényes levelet, melyben írd le, hogy elismered a tartozásodat és szeretnéd is kifizetni, de sajnos csak részletekben tudnád fizetni x hónap alatt, múlva (jól értem, márciusban lesz munkád?) ezért meg ezért és ezúton kéred őket, hogy engedélyezzék a részletfizetést. Nos, amíg megy a levelezés, addig is megy egy kicsit az idő, viszont látják a hajlandóságodat. Fontos hogy írásban kérd, legyen nyoma annak, hogy Te fizetni szeretnék. És gyorsan írd meg, add fel azt a levelet, hogy beleférjen a 10 napba.
2016. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

E-mail be írtam mivel volt egy cím megadva.

Gondolom az is jó nekik.

Csak lássák, hogy akarom.

2016. jan. 6. 21:07
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy igen március elején kapok már rendes fizetést, szóval akkor már tudnék is rendezni 1 havi-t jó nem lenne sok, de olyan 40-50 ezer simán.
2016. jan. 6. 21:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Oké, hogy emailben írtál, csak ott nem tudod bizonyítani, hogy megkapták - landolhat a spamban is, stb.

Mindenképpen írd meg levélben is, ajánlott, tértivevényesbe.

2016. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Már félig kész is, ma meglesz, és holnap fel is adom.

Esetleg neked volt már hasonló?

2016. jan. 6. 21:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem más jellegű tartozásom volt, de már végrehajtónál és tudtam "boltolni" vele, azaz részletfizetést kértem és kaptam.
2016. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És kb milyen magas összeg volt? Persze ha megírod, akár privátba is, de semmiképp nem szeretném, hogy a ház vagy más kárára menjen..
2016. jan. 6. 21:43
 10/11 anonim ***** válasza:
110 ezer és nálam is a végrehajtó a 10 milliós lakást akarta vinni még anno...
2016. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!