Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik a lakáshitel...

Hogyan működik a lakáshitel felvétele?

Figyelt kérdés
Bemegyek a bankba, leadom a kérelmet, elbírálják, hogy kaphatok-e, majd kijönnek megnézni a megvásárolni kívánt ingatlant is és ha az alapján megfelelő, akkor bizonyos időn belül utalják a pénzt? Aki tudja, részletesen írja le kérem!
2016. jan. 2. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

OTP Bank; 2013. év:


Én felhívtam az OTP-t, hogy hitelt szeretnék felvenni. Pontos összeget is megmondtam, mivel tudtam, hogy mennyi kiegészítés kell az önrészünk mellé.

Kaptam az ügyintézőtől egy OTP-s hitelügyintézőhöz telefonszámot. Őt felhívtam, egyeztettünk időpontot és házhoz kijött hozzánk.

Elhozott magával minden papírt. Konkrétan a hitel kérelemhez szükséges "csomagot".

Elmondott mindent, nem volt kiskapu. Lépésről lépésre lediktálta, hogy mikor mit kell csinálnunk.

Első lépésként elkezdtem kitölteni a papírokat. Beküldtem a m.helyemre és a férjem is az övére a munkáltatói igazolást (min. 3 hónap munkaviszonnyal kell rendelkezni - nem tudom, hogy ez azóta változott-e?!).

Mivel nekünk gyermekünk is volt már akkor, így az ő adatait is kitöltöttem, lemásoltam az iratait.

Első körben bementem a NAV-hoz. Kértem 0-ás igazolást a férjem és az én részemre is. Amikor ez megvolt, valamint a munkáltatói igazolások is, elmentem az OEP-hez. Itt kikértem az én részemre az igazolást. Ez 3ezer forintnyi illetékbélyeg ellenében adják ki és igen rövid időszakig érvényes. Azt hiszem, hogy akkoriban két hét volt. A lényege ennek a papírnak az, hogy bőven érvényes legyen abban a pillanatban, amikor beadod a hitelkérelmet.

A lakásról kikérte az OTP a tulajdonlapot. Azon mi már (nekünk volt előszerződésünk, mivel az önrészt kifizettük előre) széljegyzéken bejegyzésünk.

Kérte az igazolást a bank az önrész kifizetéséről (azt hiszem, hogy ezt a lakás tulajdonosai írták meg), valamint kérte a tulajdonjog lemondásáról szóló nyilatkozatot is. Utóbbi az ügyvédnél volt, de végül én vittem be a bankba, mert a két tulaj és az ügyvéd is lusta volt hozzá. :)

Amikor minden megvolt, akkor beadtuk a hitelkérelmünket.

4,8 milliót vettünk fel 20 évre. 5 év fix kamattal. Ebből már előtörlesztettünk 1,5 milliót lakástakarékokkal.


Szóval, miután beadtuk, kb. 2 hét volt és már hívtak is, hogy mehetünk a közjegyzőhöz aláírni a szerződést.

A két hétben benne volt a lakás állapotának a felmérése is. Mi ekkor már benne laktunk, volt ami már addigra teljesen fel volt újítva, de pl. a fürdőszoba szét volt bombázva. Pont a csempézés elkezdése előtt jött a hapek szemlére. Ez egyébként 30 ezer forintba került (bank levonja a számláról), de vissza is utalták 1 hónapon belül, mert akkor minden költséget ők álltak.

Időpontot kaptunk a bankból (hozzánk igazodtak teljes mértékben), ott 1,5 órán keresztül olvasta fel a közjegyző a kb. 30-40 oldalt. Ha kérdésünk volt, válaszolt, akár szájbarágósan is.

Aláírás után másnap már utalta is a bank a pénzt a két (volt)tulajdonosnak.

Én erről egy héten belül megkaptam az igazolást (utalásról a papírokat).

1 hónapom volt a lakásbiztosítást megkötni és ezt benyújtani feléjük. (Aegonnál vagyunk)

Én mondjuk már másnap, ahogy aláírtuk a szerződést bementem és megkötöttem.

A lakcím bejelentésre azt hiszem fél évünk volt. Ezt is hamar elintéztem, ahogy megkaptam a földhivataltól a tulajdonlapot, bár az önkormányzatnak elég az adás-vételi.

A lakcímváltozást is be kell jelenteni feléjük. Én bevittem a bankba a lefénymásolt lakcímkártyáinkat és ezt is elfogadták.

Utána jött a közművek átírása, stb.

2016. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!