Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vettem fel hitelt befektetési...

MorciuszMaximusz kérdése:

Vettem fel hitelt befektetési céllal, mennyire csináltam hülyeséget?

Figyelt kérdés
Vettem fel 2 millió forint hitelt, amit 2 hektár kitermelés előtti erdőbe fektettem. 1 hektár szürke nyárfa jövőre lesz kitermelhető, 1 hektár akác 2021-ben. Egy erdész végzettségű ismerősöm megkérdeztem, hogy megéri-e, ő azt mondta mindenképp fogjak bele, mert ritka jó vétel. Sokat gondolkodtam a dolgon mert már van 900.000 Ft hitelem, amiből 500.000Ft-ot állattenyésztésbe fektettem (ezt is az idén), a másik 400.000Ft elment egyéb dolgokra. 230.000Ft a nettó jövedelmem, a törlesztőim 90.000Ft, mindkét hitel személyi kölcsön. 27 éves vagyok. Szeretnék véleményt kérni, hogy mekkora kockázatot vállaltam?

2015. dec. 3. 01:06
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha az erdész ismerősöd azt mondta, hogy megéri akkor valószínűleg tényleg így van. Én ehhez a részéhez nem értek, ami viszont nekem fura, hogy miért személyi kölcsönt vettél fel, biztos, hogy minimum fele akkora kamatra kaptál volna egy szabad felhasználású jelzáloghitelt is. Egyébként ha jövőre lesz bevételed a fakitermelésből akkor akár le is fezetheted, vagy beletörleszthetsz valamelyik hiteledbe, így a 90.000 ft törlesztő is kevesebb lesz.
2015. dec. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Olyasmibe fogtal amihez nem ertesz, raadasul hitelbol.


szerintem te is meg tudod valaszolni a sajat kerdesed.

2015. dec. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Minimálisan értek hozzá. Az erdész haverom többre becsülte, mint amire én gondoltam, nagyjából felmértem. A személyi kölcsön volt a leggyorsabb megoldás, elvileg vissza is fizethetem. Az erdész ismerősöm 400 erdész köbméterre becsülte a nyárfát,(én 300 köbméterre) 30m magas terjedelmes nyárfákról van szó, 30-70cm törzs átmérőkkel. Az akác 120-150 erdész köbméter lehet jelenleg. a kérdésem nem tudom teljes egészében megválaszolni, de a véleményem az, hogy valószínűleg jól döntöttem.
2015. dec. 3. 10:41
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%

Számításaid szerint:

- mennyi bevételed lesz jövőre az 1ha-ról kitermelt fa eladásából?

- mekkora költséggel jár majd a kitermelés?

- ha minden normálisan megy, kb mennyi hozama lesz a másik 1ha-nak, és ezt mennyiért tudod majd eladni, ha jelentősen nem változnak az árak?

- mekkora lesz annak a kitermelésnek a költsége?

- mennyibe fog kerülni mindkét esetben az új telepítés?

Ha nincsenek számítások, akkor nagy hülyeséget csináltál. Ha vannak, nem kell leírnod, nem azért kérdeztem :) Csak add össze a bevételt, vond ki a költséget. A hitel törlesztőit is vond ki belőle. Pluszban vagy?

2015. dec. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Vállalkozásra hitelt felvenni nem hülyeség, feltéve ha voltak háttérszámításaid és nem csak úgy hasra csapva vágtál bele.

Nekem a "400.000Ft elment egyéb dolgokra" rész kicsit homályos, mi volt az egyéb dolog? Nem mindegy, hogy a vállalkozás egyéb költségeit fedezted belőle vagy elk*rváztad az egészet :-)

De mondjuk 230e jövedelemből 90 ezret törleszteni, és még munkád is van a földeddel... nem tudom, nem érné-e meg inkább valami normális munkát vállalnod.

2015. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jelzaloghitelt csak az vehet fel, akinek van sajat tehermentes ingatlanja. Nem irta a posztolo hogy lenne neki ilyenje.


Amugy meg ami a fektessunk be hitelbolt illeti:

[link]

2015. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az egyéb dolog mondhatni fele ezzel kapcsolatos dolgokra, fele sajnos hülyeségre ment el. Számításaim vannak. Kb 3,5-4 millió forintom lesz a hitelt és a termelés újratelepítés költségeit kifizetve a 2021-es termelés után. A jövőre termelhető résszel pont ki tudom fizetni a hitelem és a termelés újratelepítés költségét, és talán az ártól függően még akár marad is egy kicsi. Ingatlanom meg nem volt, és nem is jelzálogosítottam volna el, ha lett volna. Azzal viszont nem értek egyet, hogy probléma lenne azzal, hogy munka is van a földemmel főállás mellett, így több lábon állhatok. Hétvégén újra bemértem a fa mennyiséget és újraszámoltam a dolgokat, és ismét ezek a számok jöttek ki + termelés után megmarad a földem. Egyedül a tárolással lesznek problémáim.
2015. dec. 7. 00:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!