Diákhitel2, ELTE, OKJ?

Figyelt kérdés

Ha ELTE-re jelentkezem, viszont csak középszintű OKJ-s képzésre akkor nem kaphatok diákhitelt, mert középszintű képzés? Vagy kaphatok mert felsőoktatási intézmény?

Valakinek tapasztalat?


2015. nov. 10. 18:07
 1/4 DuplaKV válasza:
Tapasztalatom ugyan nincs, de elvileg felveheted a diákhitelt (amit nem ajánlanék), mivel az ELTE-vel lesz jogviszonyod.
2015. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, milyen középfokú OKJ-t indít az ELTE (egy felsőoktatási intézmény), mert én nem tudok ilyenről.

Egyébként ha önköltséges finanszírozási formában hallgatói jogviszonyod van alap-, mester-, vagy osztatlan képzésben, vagy felsőoktatási szakképzésben, akkor veheted fel a DH2-t. Ez teljesen egzakt feltétel, tehát érdemes lenne tudni, mire fogsz járni.

2015. nov. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]


"Középszintű, általános és speciális mikrobiológiai elméleti és gyakorlati képzésben részesült, oklevéllel minősített szakember..."

2015. nov. 11. 10:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég gagyi a weboldaluk, kicsit olyan, mintha rejtegetni akarnák ezt a képzést. Szerintem érdemes lenne rákérdezni a kiírt elérhetőségeket, hogy ez milyen rendszerű képzés, jogilag pontosan hová sorolható a jogviszonyod, ha oda jársz. Mert érzésem szerint erre nem vehetsz fel DH2-t.
2015. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!