Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan jutottál saját ingatlan...

Hogyan jutottál saját ingatlanhoz?

Figyelt kérdés

- öröklés?

- hitel?

- lakástakarék?

Mikorra valósult ez meg?



#sajét
2015. nov. 10. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Hitellel, 27 éves koromban.
2015. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Készpénzért vettem lakást 28 éves koromra. 5 év külföldi munka után. Azóta is itthon élek, vállalkozásom viszem.
2015. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Még sehogy. Reménykedek az ötös lottóban...
2015. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
A NAV-tól tetszik lenni - ez most egy vagyonosodási vizsgálat? :D
2015. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Összespóroltam a lakás árának felét kb 10 év alatt, egy örökölt kisebb lakást pedig eladtunk, és beforgattuk a pénzt.
2015. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Vettünk egy házat 7 millióért. Ebből 2,5 millió önerő (spórolt pénz), 2 millió csok és 2,5 millió hitel. Ezenfelül ráköltünk még kb 7 milliót (éppen most), hogy lakható legyen, ez spórolt pénz. A pénz egy részét lakástakarékban gyűjtöttük, illetve a férjem örökölt egy fél házat, abból volt 2 millió Ft-unk, a többit összespóroltuk kb 5 év alatt (lagzinál szerencsénk volt, mert 1 millió Ft-ba került, és több mint másfél milliót kaptunk ajándékba). Férjem 27, én 25 éves vagyok
2015. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%

1 ház + 1 fél lakás öröklés 11 évesen.


1 lakás 1/8-ad része 19 évesen öröklés útján ( tulajdonosok kifizetése igazolt jövedelemből és végrehajtás útján most a teljes ingatlan tulajdon sanszos jövőre)


A 11 évesen örökölt házeladásból és családi segítségből önerő lett, egy hitelre vett házhoz 24 évesen, ami bérbe van adva.

+

34 évesen saját ház kp-re igazolt jövedelemből


Egy elszalasztott ajándékozási ajánlat is volt egy ismerősöm részéről, aki nem akart volna már kínlódni az örökséggel és felújítással.

2015. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyelőre nincsen saját tulajdonú ingatlanom, két okból kifolyólag.

1. Kivárok - A budapesti lakások ára indokolatlanul megemelkedett, én pedig nem kívánok senkinek az agymenéséhez asszisztálni. Túlárazott ingatlant eszem ágában sincs megvenni.

2. Ami ennél is fontosabb, hogy nagyon is kacérkodom a külföldi munkavállalással. Ez esetben ráérek venni sajátot, ha majd visszajöttem (már ha visszajövök xD)

Nagyon remélem, hogy még vagy 20-30 évig NEM fogok örökölni egyik felmenőm után sem :)

2015. nov. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!