Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás vétel, majd kiadás....

Lakás vétel, majd kiadás. Hülyeség lenne?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és nincs tervben a hazaköltözés. Itt nem hiszem, hogy belátható időn belül (értsd valaha) lakást fogok tudni venni, mert az árak nagyon el vannak szállva. De nem baj, van szép albérlet, nincs gond ezzel. Arra gondoltam, hogy vennék egy lakást jó helyen Budapesten, kiadnám és abból fedezném a hitelt. De gondolom sok-sok évbe telne, mire a hitelt teljesen kifizetném, és hasznom lenne a kiadásból. Addig meg lelakják...


Szóval nem igazán tudom, hogy ez olyan dolog-e, amibe megéri belevágni.


Szerintetek?


2015. okt. 15. 13:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, egyszer akár jól is jöhet még az a lakás, ha mondjuk a (még meg sem született) gyerekem hazamenne egyetemre...de konkrét pénzbeli hasznot még sokára hozna, valószínű, hogy a bevétel el is menne a törlesztőre.
2015. okt. 15. 13:57
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan vesznek ingatlant befektetési céllal, ez nem hülyeség, de valóban hosszú távon térül csak meg.

Ha van pénzed, és időd, akkor csináld!

2015. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Időm olyan értelemben van, hogy nem "sürgősen" kell a pénz. El tudnám viselni, ha már a kezdetektől hasznot hozna, de reálisan gondolkozva tudom, hogy ez nem így megy. Ez tényleg egy hosszútávú befektetés lehetne, amiből leginkább a gyerekeink profitálhatnának, vagy mi nyugdíjas korunkban (de ez nem gond, úgyis utazgatással akarjuk tölteni, jól fog jönni akkor is a pénz).


A kérdés, hogy megéri-e, mert azt tudom, hogy valamennyi önerő kell a hitelfelvételhez, de például a lakás fenntartása (festés, stb.) nem járna-e annyi pluszköltséggel, hogy ne érje meg?

2015. okt. 15. 14:27
 4/7 A kérdező kommentje:
Illetve azt nem tudom, hogy külföldi munkahellyel kapnék-e hitelt otthon...
2015. okt. 15. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! A külföldi munkahellyel nincs probléma, kérdés, hogy van-e állandó bejelentett lakcímed Magyarországon? Általában ezt szokták kérni.


Nyilván a munkáltatói igazolást külföldön neked nem töltik ki, ez helyett lehet olyan megoldás, hogy a munkáltató ír egy igazolást, hogy ott dolgozol nála X összegért, y pozícióban z éve. Ezt elviszed az Offiba és lefordíttatod, akkor azt el szokták fogadni. Kell mellé még egy bankszámlakivonat is. Valószníűéleg a külföldi fizetésed elég is ahhoz, hogy kapjál hitelt. Szerintem van benne ráció.

2015. okt. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy hosszú távon hogy alakulnak a jelenlegi rekord alacsony kamatok a hitelek esetén.


Külföldi munkából származó jövedelemből a megtakarítási részből pár év alatt összeraksz vidéki ingatlanok vételárára, ha megfelelő helyen keresel, amivel rövidebb idő alatt is nagyobb és stabilabb eredményességet érhetsz el, mint egy beláthatatlan időbe nyúló hitel fedezetére történő bérleti díj felhasználással.

2015. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindig olyan valautaban kell felvenni a(zt a) hitelt, amilyen valutaban van a fizetesed.

Akkor kevesebb a problema.


En ugyanezen gondolkodok.

Ha, hitelt is vennel fel külföldön, akkor azt a penzt te Magyarorszagon 'cash'-be fizeted, azaz kp-fizetönek szamitasz. Ezzel mar sokkal jobb opciokat tudsz elerni alku teren.

2015. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!