Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelfelvétel hogyan ha nincs...

Hitelfelvétel hogyan ha nincs a nevemen semmi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lakást szeretnék vásárolni, kb 50-60% önerőm már van.

A fennmaradó részt hitelből szeretném fizetni a szüleim házára vennék fel hitelt.


- A szüleim háza ugye a szüleim nevén van tulajdonrésszel nem rendelkezem (ugye ez azért van mert szerencsére még mindketten élnek így nem kellett az átírással stb foglalkozni) ebben az esetben vehetek fel hitelt saját nevemre fedezetként az ő házukra? Ha nem akkor csak az a lehetőség marad hogy ők vesznek fel hitelt? Ez azért fontos mert az ő bevételük (kis nyugdíj) nyílván nem annyi mint az enyém ezért ha csak az a járható út hogy mivel nem rendelkezem ingatlannal mint fedezet (nincs a nevemen) és csak ők vehetnek fel akkor a visszafizetése nem 3-4 év lesz hanem legalább 10 év. Az én fizetésemből fizetnék hiszen nekem vették fel a hitelt de ha kettejük össznyugdíja 100 000 ft biztos nem fog a bank engedélyezni havi 60-70 eft-os törlesztő részletet.


Köszönöm a válaszkat



2015. szept. 14. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, tudsz felvenni hitelt a szüleid ingatlanjára.
2015. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az az ingatlan lesz a hiteled fedezete, amit veszel. Mivel van megfelelő mértékű önerőd, így nem kell másik ingatlant bevonni a hitelügyletbe, amennyiben a hitelképességed is rendben van, mehet a hitelügylet.

Ha megírod, mennyi hitelt szeretnél, mennyi a vételár, hol szeretnél vásárolni és milyen futamidőre gondoltál, meg tudom írni, melyik bank lenne számodra a legjobb.

2015. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!