Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ennyire olcso lenne szamomra...

Ennyire olcso lenne szamomra az OTP junior bankszamla?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok, havi kb 20-30ezret kapnek ra. Szamla nyitasert nem kell fizetni, szamlavezetesert nem kell fizetni, kartya eves dija 1 evig ingyenes, havonta 2x ingyen veszek fel penzt, utalni nem utalok nem devizazok, rezsit sem fizetek stb. tehat nekem a bankszamla inkabb sporolasra kell. Sms szolgaltatas is ingyenes. Most akkor nekem ez tenyleg ilyen olcso vagy van benne vmi csavar? Illetve akinek vann sajat tapasztalatokat tudna mondani h netbanert vonnak e le illetve hogy ha utal vagy egyeb tranzakciok nagyon dragak e a tobbi bankhoz kepest? (de h en ilyeneket csinalnek is nem lenne szamottevo az utalasom) Tudnatok segiteni ezt a szamlat illetoen? Ugyerzem meg mindig jobban jovok ki mint pl Erstenel mert a tranzakciok olcsobbak de en nem igazan fogok, de van kartya dij 3 vagy 5 ezer havonta. Igy h en nem utalok ugyerzem hiaba dragabbak a tranzakciok, ezzel jovok ki jobban. Jol gondolom? Megfelelo ez nekem? Vannak relytett koltsegek?

2015. aug. 22. 22:37
 1/5 A kérdező kommentje:
3 vagy 5 ezer evente***
2015. aug. 22. 22:40
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod a bankszámlával kapcsolatos költségeket:


[link]


Ha csak arra kell a bankszámla, hogy jöjjön rá a pénz és kivedd az autómatából, esetleg le is kösd (évi 1% kamat nem sok, de több, mint a 0%), akkor ez a számla valóban a legalkalmasabb, ezeknek nincs költsége.


Amiket írtál, azok közül ami pontosításra szorul:

" kartya eves dija 1 evig ingyenes": Nem csak 1 évig, utána is.

"havonta 2x ingyen veszek fel penzt": maximum havi 150 ezer forintig, maximum 2 alkalommal. De ezt külön kérned kell, ne felejtsd el. (És csak a következő 20-i napot követő hónap első napjától él.)


"Sms szolgaltatas is ingyenes": De csak maximum havi 30 darabig.



Egyébként az egyéb tranzakciók a többi bankéhoz képest drágább, például eseti átutalás bankon kívülre netbankból kezdeményezve 0,4% (min 281 Ft/ max 5 879 Ft).

2015. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem erste diákkártya van, az 26 éves koromig full ingyenes, ezzel ellentétben. De ez se rossz.
2015. aug. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, elso valaszolo de en egyaltalan nem utalgatnek vagy nagyon ritkan. Masodik valaszolo enis azon gondolkoztam h erste vagy otp de erstenel kartya dij 5000evente
2015. aug. 23. 09:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak hogy korrektek legyünk: erstenél a diák maestro bankkártya 1990 forint évente.

Összehasonlítás képpen belföldi átutalás bankon kívülre netbankbol indítva 0,16% (min 150 forint)+ 0,3%.

Választhatsz hogy a kártyás tranzakciók sms-ei legyenek ingyenesek, vagy az átutalás díja legyen 0ft+ 0,3% havonta 100 000 forint átutalt összegig.

2015. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!