Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor fogy el a diákhitelem?

Mikor fogy el a diákhitelem?

Figyelt kérdés
Most 1.117.328 ft van még, ami vissza kell fizetnem. Előző évben havi 5000 ft-ot törlesztettem, a kamat meg 119.000 volt. Tehát egy év alatt durván 60.000-rel nőtt a hitelem. Hogy fog így elfogyni, ha az évi kamat mindig emeli??? Segítene valaki? Nem értem hogy van ez az egész törlesztés.
2010. márc. 8. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne csak a kötelező legkisebb összeget fizesd, hanem amennyit tudsz. Mivel a diákhitel éves kamata a következő év elején hozzáadódik a tőkéhez, így csökkenni csak nagyobb összeg fizetésével fog. Megéri - pláne - az első években előtörleszteni, mert igy több évi kamat tőkésítése hiúsul meg. Előtörleszteni minden további kötelezettség nélkül lehet. Nem kell szerződésmódosítás, és ha később esetleg nem tudnál törleszteni, akkor figyelembe veszik, hogy már van előtörlesztésed, így nem esel késedelembe.
2010. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 500.00 Ft hitelem van, még tanulok. Ha ebből pl. 100.00 Ft-ot visszafizetek előre, akkor majd ha elkezdem törleszteni, majd csak 400.000 Ft-ra számítanak kamatot?
2010. márc. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen.
2010. márc. 14. 10:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyszerű! Ismerőseimtől, akik szintén felvették (korábban), nem hallottam a diákhitelről jót.
2010. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennek is két oldala van. Biztosan jól jött az ismerőseidnek is, amikor felvették. Amikor pedig vissza kell fizetni, akkor nem annyira. Ha előre gondolkodsz, és nem csak a kötelező fizetendő összeget törleszted, akkor összességében sokkal kevesebbet fogsz visszafizetni, mert a kamatot minden évben tőkésítik. Így a következő évben már az előző évi kamatra is számolnak kamatot. Tudomásom szerint egyedül itt lehet a kamatra kamatot számolni. De ha még az elején nagyobb összeget fizetsz, akkor több évi kamat fok csökkenni.
2010. márc. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
200.000 Ft-ot, ha kb. havi 15.000 Ft-tal törlesztek, mikor fogy el? A minimum törlesztőrészlet asszem kb. 4.800 (5.000) Ft.
2010. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 15 hónap alatt elfogy a 200 ezer Ft. Esetleg 16.
2010. márc. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!