Franciaországban milyen bankok vannak?

Figyelt kérdés
Szóval, ha a közeljövőben kiköltözöm Franciaországba, hol lehet bankszámlát nyitni? Melyik bankoknak érdemes utánanéznem a neten (árak szempontjából)? Szóval, melyek a francia OTP, Erste, FHB, K&H...stb bankok, ahol a "civilek" tartják a pénzüket?

2015. aug. 1. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
BNP Paribas, Societe Generale, Credit Agricole stb.
2015. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Crédit Lyonnnais, Crédit Agricole, Banque Populaire stb.

Én több, mint 37 éve vagyok a Société Générale (SG) bank ügyfele, még soha semmi problémám nem volt velük. Ha véletlenül valami zűr van a számláddal (kevés a fedezet, vagy egy nagyobb, szokatlan összeget akarnak levonni), a "conseiller bancaire" (személyes tanácsadó) telefonál, mielőtt bármit is tenne.

Ezt pl. a Crédit Lyonnais-ről (LCL) már nem mondhatnám el. Egy rokonomnak voltak vele problémái, valami apróság (ha jól emlékszem, 50 eurós hiány) miatt.

Vannak olyan bankok is, amelyek azelőtt csak biztosítással (pl.AXA) vagy hitellel (pl. Cofidis) foglalkoztak, ezekről lebeszéllek.

Van ezeken kívül egy csomó online (en ligne) bank is, ezekhez nem tudok hozzászólni, soha nem merném a pénzemet rájuk bízni, de lehet, hogy ez csak előítélet. Nagyon sokan megteszik, és bizonyos szempontból kényelmesebb is, de nekem hiányozna a személyes kapcsolat.

2015. aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Több kérdésemre is Te válaszoltál. Köszönöm szépen! :) Esetleg valami francia fájlmegosztó oldalt tudnál mondani? Az iTunes nem fog összejönni, míg Mo-n vagyok, sajnos.... :(
2015. aug. 2. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Értem, Te írtad ki a DVD-s kérdést is, ugye? :)

Nézd, az a helyzet, hogy én a francia nyelvhez, a fordításhoz egyik nyelvről a másikra (és vice versa) és az itteni élethez, szokásokhoz értek, de az informatikához olyan h.ülye vagyok, mint egy "spanyol tehén a francia nyelvhez" (Comme une vache espagnole à la langue française), ahogy itt mondják.

El tudok küldeni egy e-mailt, nagyszerűen keresgélek a Google-en vagy egyéb keresőben, de a fájlokhoz és egyéb ilyen szakdolgokhoz tényleg hatökör vagyok!

Ha tőlem vársz választ, valahogy úgy kellene leírnod a kérésedet, mintha egy hatéves hülyegyerekkel beszélnél...

2015. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindegy. Azért köszönöm szépen! :)
2015. aug. 2. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!