Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy ismerősöm utal nekem...

Ha egy ismerősöm utal nekem 1-2 millió forintot, mert én ingyen tudom kivenni, neki pedig sokba kerülne és én azt visszaadom neki, miután kivettem, félnem kell-e a navtól?

Figyelt kérdés

2015. júl. 30. 07:10
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Ennyi pénzt ingyen, aha!
2015. júl. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem számít adócsalásnak az ilyesmi.
2015. júl. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Semmi gond, de azért előtte érdeklődj a bankodnál, mert ekkora összeget sehol nem adnak ki ingyen.

(Egyébként az ismerősödnek az utalás is pénzbe kerül).

2015. júl. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Havonta 150 ezer forintig ingyenes a pénzfelvétel, ATM-ből (pénztári felvételért fizetni kell). Ha az utalás és a TE költséged bírja, tegyétek.
2015. júl. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Az egymillió feletti pénzmozgásokat külön figyelik. Igen, megkérdezheti tőled a NAV, mit adtál el, amiért cserébe érkezett a számládra ez a pénz, vagy ha ajándékként kaptad, akkor miért nem fizetted be utána az ajándékozási illetéket.
2015. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Az én számlacsomagomban havi 4 ingyenes készpénz felvétel van. Alkalmanként max. 450 ezret vehetek fel, ennél többet nem ad ki a K&H ATM. Egy hónapfordulónál ennél többet is fel tudok venni ingyen.
2015. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen én is K&H zérós vagyok, havi 4x500ezer forintot ingyen veszek ki saját atm-ből.

Utána néztem, írtunk "készpénz kölcsönadási szerződés"-t 2 tanúval rögzített összegekkel 0% kamattal, időpontokkal ha belekötnének. Remélem nem lesz baj. Egyébként sajnos az utalás sem került neki sokkal kevesebbe, mintha felvette volna a pénzt...

Köszi mégegyszer mindenkinek!

2015. júl. 30. 14:35
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Remek írtatok papírt róla, hogy adott neked kölcsönt, sőt a bankban is van nyoma. Vajon annak is van nyoma, hogy te másnap kp-ban kifizetted???


Nem az első eset, hogy olvasom ezt a történetet, a vége mindig az, hogy 5000-10 000Ft-ért valakinek 1millios hitel szakadt a nyakába :)

2015. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
14%
Ha megmondja a NAV-nak őszintén, hogy mi történt, akkor semmit sem tehetnek.
2015. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A 8. nak:


Igen, annak is van nyoma, hogy visszaadtam! :)

2015. aug. 1. 07:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!