Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kirúgnak fősuliról, akkor...

Ha kirúgnak fősuliról, akkor a diákhitelt hogy kell visszafizetni? Ugye havi törlesztők vannak, és nem egy összegben?

Figyelt kérdés
2015. jún. 24. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
havonta törlesztheted
2015. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom havi 10k.
2015. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi
2015. jún. 24. 20:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Havi törlesztő, viszont megélhetésre vagy képzés díjra vetted fel? Ha megélhetésre és államin voltál, akkor a tanulmányi szerződés miatt még a képzés díjad is ki kell fizetned.
2015. jún. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
költségtérítésesen voltam. illetve még vagyok,de 3.tantárgyfelvételem van és ha nem sikerül,akkor rúgnak ki.
2015. jún. 24. 21:02
 6/12 anonim válasza:

Havonta törlesztheted, de nem olyan vészes, mint amennyire interneten szoktak károgni a Diákhitelről. Nekem is volt egy tök jelentéktelen összeg, fél év alatt kiperkáltam a tartozást. De ha nagyobb összeget vettél fel, akkor sincs gond, mert nem vonnak égbekiáltóan magas összeget havonta.


Nem ajánlom megoldásként a Diákhitelt senkinek sem, de ha nincs más választás, akkor muszáj fölvenni. Nem lesz a törlesztés ideje alatt belőled hajléktalan, mert nem kell havonta a fizetésed 90%-át leraknod nekik.

2015. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Amúgy miért van ebben a kategóriában a kérdésed? :)
2015. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2,7 milliós diákhitelem van és durván havi 7 rugó a kötelező rész. Értelemszerűen, ha még ebben az életben ki szeretném fizetni, akkor előtörlesztenem kell. De ha nincs nagyon lóvé, akkor is simán törleszthető.


Nem kell aggódni.

2015. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
#5 ha jól tudom akkor a 3/3 as után még a dékánhoz fordulhatsz, ő azt hiszem tud segíteni
2015. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként nézd át a vizsgaszabályzatot illetve kérdezz rá tanulmányin. Általában a költségtérítéseseknek van "kedvezménye". Tehát az államisoknak 3 tárgyfelvétel után vagy kirúgják vagy átkerül költségesre. Költségesnek meg mondjuk van 4-5-6 tárgyfelvétele majd kirúgás vagy végtelen lehetőség, hisz az egyetemnek csak jó, ha évekig fizeti a tandíjat.


Nálunk pl 6 vizsgaalkalom van és végtelen tárgyfelvétel. Költségeseknek 8 vizsga.

2015. jún. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!