Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért éri meg a banknak...

Miért éri meg a banknak hitelkártyát tukmálni rám?

Figyelt kérdés

Jelenleg az Erste Banknál vezetek munkavállalói számlát, amihez tartozik egy hitelkártya is. A kártyás vásárlások után jóváírást kapok, a felhasznált hitelkeret pedig 1 hónapon belül nem kamatozik. Direkt olyan hitelkeretet kértem, amit bármelyik hónapban vissza tudok úgy fizetni, hogy a megtakarításaimhoz ne kelljen hozzányúlni.


Látszólag semmi díja nincs a kártyának. Miért éri ez meg nekik?



2015. jún. 17. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert van rá esély, hogy megcsúszol a visszafizetéssel és akkor jönnek a hatalmas kamatot... A nagy számok törvénye szerint meg ugye....
2015. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a nagy számok törvénye, egyszerűen rengeteg ember a hitelkeretét is a saját pénzének tekinti, és utólag lepődik meg, hogy ja, ezt most vissza kéne fizetni? Nem mindenki tud okosan használni egy hitelkártyát, meg bármilyen hitelt, lásd devizahitelesek megmentése. A bank meg ezt élelmesen kihasználja, főleg, hogy úgy tudja eladni a terméket, mintha annak semmilyen hátránya nem lenne (nincs is, ha jól használod).
2015. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert te vagy a kisebbség. A többség elúszik vele, jönnek a hatalmas büntetőkamatok, behajtás, és ebből neki több pénze lesz, mivel megsarcolja azokat (jogosan), akik nem tudják visszafizetni.
2015. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mert a forgalmad utan jutalekot kapnak a kartyaelfogado helytol.


Azaz bemegy egy boltba, veszel 10e forintert valamit a hitelkartyaval, a bolt fizet a forgalom utan a kartyakibocsatonak mondjuk 3%-ot (hasrautottem, nem tudom mennyi a konkret osszeg), azaz 300 forintot, ebbol neked jovair mondjuk 100-at, a 200at megtartja, ez a bevetele.


A koltsegei meg a kartyakibocsatas, a rendszer fenntartasa, a havi hitelkereted utan be nem szedett kamat es hasonlok, de a vegen nyilvan marad neki valamennyi haszon, mondjuk 100 forint.


hat ezert eri meg a banknak.

2015. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Persze nyilvan az egesz rendszer bonyolultabb, mert magat a hitelkartyat sem a bank egyedul bocsajtja ki, hanem valamelyik nagy kartyakibocsatoval kozosen, azaz benne van a Visa, a Mastercard vagy az American Express is, hogy csak a nagyokat emlitsem. Igazabol ezek uzemeltetik a globalis rendszert, amik a kartyak kibocsatasaval, elfogadasaval, a penzmozgasok elszamolasaval kapcsolatos. A bankok viszonteladokent vannak a rendszerben, es nyilvan nem kapjak meg a teljes jutalekot, hanem mindenki kap valamennyit. De nyilvan ki van talalva, ha mukodik.


A kesedelmi kamatok es hasonlok csak jarulekos bevetelek, de maga a rendszer a forgalom utan jaro jutalekokra van alapozva.

2015. jún. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A társadalom nagy részét kitevő, kétszámjegyű IQ-val rendelkező egyénekre alapozva éri meg, akiknek nincs annyi pénzügyi kultúrájuk, hogy ne költsék el az egészet 4k-s tévére, hogy azon nézhessék az Éjjel-Nappal Budapest című népművelő műsort 720p-ben.
2015. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Éves kártyadíj sincs? Csak mert legutóbb (évekkel ezelőtt), mikor rám akarták tukmálni, "tökingyen" a 100.000Ft-os hitelkártyát, annak 5000Ft-os éves díja volt. Vagyis ott már rögtön 5% kamat a semmire. Meg az előttem szólók büntetőkamatai.

Ha tudod okosan használni, akkor nincs nagy kockázata, de ha tudod a pénzt okosan használni, akkor nemigazán van szükséged hitelkártyára sem :)

2015. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van ahol van, van ahol nincs. Nekem van egy Amex kartyam, anak nincs semmilyen havidija, es van egy Mastercard is, annak kabe 60 euro evente, viszont nagyon jo biztositasok tartoznak hozza, azt azert tartom.
2015. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Látszólag semmi díja nincs a kártyának. "


Éves kártyadíj szokott lenni (esetleg első évben ingyenes), ami párezer /év, illetve számlavezetési díj (a rendes számlán felül) párszáz Ft/hó, szintén esetleg ingyenes az első évben. Ez a beetetés része.


"Miért éri ez meg nekik?"


A tudatos vásárlókon veszítenek. Ez szerintem a hitelkártya-tulajdonosok 10%-a lehet, nem több. A többiek meg kifizetik az ő nyereségüket is. A hitelkártya kamata (egész pontosan a THM-e, mivel a kamat lehet akár 0% is, ha a kezelési költség meg 30) általában a legmagasabb az összes hitel közül.

2015. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nincsen éves kártyadíja sem, egyik évben sem. Emellé adják a biztosítást is. 200 ezres hitelkeretet kértem, kaphattam volna többet is, de ezt bármikor be tudom fizetni.


De akkor érdemes lesz használnom. Köszi a válaszokat.

2015. jún. 17. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!