Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Olyan hitel van ahol jóval...

Olyan hitel van ahol jóval nagyobb összegekben tudok törleszteni?

Figyelt kérdés
A sztori az, hogy ha én és a párom is dolgozunk akkor ha kicsit spórolunk havi 100 e ft ot félre tudunk rakni olcsó albérletben lakunk nincs káros szenvedélyünk stb. 4 év múlva már lenne kb 5m ft unk na már most ennél többet nem akarnék várni és szeretnék saját lakást 15m ft környékén, vannak ugye ezek a 15-20-30 éves hitelek, na én ilyet nem akarok én minél többet akarnék fizetni hogy minél hamarabb letudjam, van ennek előnye hátránya? Havi kb 100e az amit tudnék erre szánni azaz kb 8 év alatt kifizetném. Nem vagyok jártas a hitelekben egyenlőre ez még elméleti szinten van. Hülyeség amit gondolok?

2015. jún. 2. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden banknal van ilyen lehetoseg...egy hitelt nem csak 20 evre lehet felvenni. Egyebkent ha 10M hitelt 8 ev alatt szeretnel visszafizetni az kb havi 125ezres törlesztő. De egyszerubb ha rakeresel: bankracio.hu pl.
2015. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fundamenta?
2015. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy abból a 15 millából új lakást vennétek vagy használtat?

Új lakásnál általában a finanszírozási arány 30-70%, azaz nektek 4,5 millió kellene minimum 11,5-öt meg adna a bank. Ha van 5 milliótok, akkor persze lehet 5-10 az arány.

Most kb, lehet 6% körüli kamarta felvenni lakáshitelt. 10 millió 6%-os kamatra kb. 100ezres törlesztővel 12 évre jön ki. Ha 8 év alatt szeretnéd akkor 130ezer/hó lenne most kb.

2015. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség amit mondasz, minden forint amit kezdetben a tőkéhez tudsz rakni később óriási segítséget jelent. Javaslom az olyan hitelkalkulátorokat, ahol látod, hogy x összeg után adott futamidő alatt mennyi kamatot fizetsz vissza. A keresetetektől is függ, hogy mennyit engednek törleszteni a bankok, asszem kb 30% a max havonta. Ha az önrész fix, nyilván a futamidő nyújtásával tudtok törlesztőt csökkenteni. Arra azért figyelj, hogy jelenleg a béka feneke alatt vannak a hitelkamatok is, ha most kicentizitek a törlesztést később, amikor az alapkamat elindul felfelé bizony bajban lesztek. Az általad leírtakkal kalkulálva, nehezen elképzelhető hogy ne 15-20 évre vegyétek fel a hitelt. Aztán vannak még a lakásvásárlással kapcsolatos költségek, a berendezés, stb. Erre is nyugodtan számolhatsz 1,5-2 milliót alsó hangon. Lehet, hogy érdemes lenne még gyűjteni.


Ha tuti biztos 4 év múlva akarsz lakást venni, és csak azt, kössetek egy pár (4-5 db) LTP-t szigorúan 4 évre, max összeggel, nézz utána a feltételeinek. Azért is lehet jó, mert úgy tudom, hogy nem referencia kamatozású a kedvezményes hitel, amit igényelhettek, hanem fix. Ez nem biztos, nézz utána... de a kamatkockázat ezzel kivédhető lenne.

2015. jún. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lakáscélú megtakarításra javaslom a lakáskasszákat. Közeli hozzátartozók kedvezményezettkénti bevonásával megsokszorozható a havi betét, tehát akár 5 db 20.000Ft-os megtakarítást is elindíthattok egyszerre, így 4 év múlva nem 5M Ft-otok lesz, hanem 6,5M Ft a 30% állami támogatásnak köszönhetően, ami igen nagy különbség.

"vannak ugye ezek a 15-20-30 éves hitelek" Ez nem így működik, a futamidőt egyrészt Te is megválaszthatod, illetve az is megszabja, hogy mennyi a jövedelmed. Annak viszont nincs akadálya a lakáscélú hiteleknél, hogy újabb lakáskasszákkal elő-vagy végtörleszd a hiteled, így végső soron nagyon hamar ki lehet fizetni a tartozást, ha a törlesztő részletek mellett egy, vagy több lakáskasszát is fizetsz még. Manapság pl azok járnak a legjobban, akik az összes tőkerészt rövid futamidejű lakáskasszába fizetik, mert annak 10% fölött van a hozama, a hitelük viszont 3,6-7% közötti kamatú, de azt nem lehet előre tudni, hogy ez 4 év múlva is igaz lesz-e, ezért erről majd akkor kell dönteni, amikor már aktuális lesz a vásárlás.

2015. jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát hasznos volt!
2015. jún. 5. 19:49
 8/8 anonim ***** válasza:

" kössetek egy pár (4-5 db) LTP-t szigorúan 4 évre, max összeggel, nézz utána a feltételeinek."


Utana neztem. De sajna egy adoszamra csak egyet lehet. :(

Közeli hozzatartozoknak is van, de azzal én nem leszek jobb helyzetben, mert nekik is szükségük van rá.


Más trükk nincs?

2015. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!