OTP bankkártya jelszó?

Figyelt kérdés

Lehetséges hogy a kártyán levő utolsó 4 szám a pin kódom?

Rég nem volt használva csak a megtakarított diákmunkás pénzem ment rá. Arra emlékszem hogy ezek a számok biztos hogy szerepeltek csak nem tudom hogy ebben a sörrendben-e? Én ha én pl 1234-re emlékeztem és a kártyán szereplő, az esetemben 3412 a sorrend? (persze nem ezek a számok) Csak mert fura hogy passzolnak.. persze valamelyik nap bemegyek új pinkódot kérni mert az a biztos.. DE lehet az hogy mégis csak az a ppin ami a kártyán szerepel?


2015. máj. 29. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Jézusom... te hány éves vagy?

A PIN kód SEMMILYEN formában nincs rajta a kártyán.

2015. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha rajta lenne a kártyán a PIN, akkor mi értelme lenne? Pont az a lényege, hogy anélkül a kártyát ne lehessen használni. Ha ráírnák, akkor ez hogyan teljesülne? Még csak az sem biztonságos, ha együtt tartod a kártyát és a PIN-t, nemhogy ez...


Egyébként a PIN-t csak akkor lehet megváltoztatni, ha tudod a régit. Ha nem tudod, akkor úgy lesz új PIN-ed, ha igényelsz egy új kártyát.

2015. máj. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Két nehéz felfogású "emberke"! Olvassátok el ~100* és megértitek a kérdést!
2015. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, tudom arra gondolsz, hogy megadják, hogy az utolsó 4 szám a pin, és változtasd meg. De ez egy baromság. Külön borítékban küldik a pin kódot, nem pedig ilyen idióta módon. Kiveszem az új kártyát a kérdező postaládájából, odamegyek az első automatához, beírom a 4 utolsó számjegyet, megváltoztatom amire akarom, aztán használhatom? Komoly? :D
2015. máj. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az mondjuk lehet, hogy a kérdező később megváltoztatta a pin kódját és olyan lett, ahhoz meg külön gratulálok :)
2015. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elméletileg, de nagyon elméleti síkon állhat ugyanabból a 4 számból a bankkártyaszám utolsó 4 számjegye és a pin kód, de ez a véletlen műve, de lehet, hogy a pin kód véletlen szám generátora direkt átugorja ezeket a számokat. Amúgy, ha a számok egyeznek, de a sorrendjük nem az is 4*3*2 azaz 21 eset a pin kódra az utolsó 4 szám ismeretében.


Szóval szándékos egyezés semmiképp, véletlen egybeesés talán előfordulhat.

2015. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, de Te, mint új kódként megváltoztathatod!
2015. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6-nál a pont!
2015. máj. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
sÖrrend?XD
2015. máj. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Igazából a nagy számok törvénye alapján megvan az esélye, hogy a pin kód ugyanabból a 4 számból álljon, mint a kártyaszám valamelyik 4 egymást követő eleme. A véletlen-számok alapján még az is előfordulhat, hogy teljesen megegyezik az utolsó 4 számjeggyel. De szerintem amikor csinálják a kártyát, az algoritmus figyeli, hogy ez ne történjen meg. Mondjuk ha cserélik a kártyát, akkor a pin kód marad a régi (kivéve ha kéred annak is a cseréjét).

De egyébként meg abszolút lényegtelen: kicsi az esélye, hogy ha lenyúlják a kártyát majd pont azzal fognak próbálkozni (igazából próbálkozni nincs is értelme).

2015. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!