Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hiteligénylés. Ez szabályos?

Hiteligénylés. Ez szabályos?

Figyelt kérdés

Hitelt igényeltem és az elbírálás ott akadt meg , hogy a bank nem tudja visszahívni a munkáltatói igazolás kiállítóját ellenőrzés céljából.

Ezzel kapcsolatban jutott eszembe a kérdés,miszerint ha el is érik telefonon az igazolás kiállítóját, hogyan igazolja magát a bank telefonon keresztül? Nyilván sehogy.Merthogy idegennek nem mondhatják meg mennyit keresek.Lehet hogy az egész visszahívósdi törvénytelen, mert ha megkapják az adatokat azonosítás nélkül,akkor

bárki megkaphatja, sőt ezzel a bank kényszeríti törvénysértésre az ügyintézőt. Szerintetek hibázik a bank?



2015. máj. 15. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Bank ellenőrzésnél simán megteheti. Nincs benne törvénysértés, sőt, kontrollálható, hisz a banki vonal

kiírja a telefonszámot (vagyis látja a munkáltató, hogy

a bank telefonszáma (telefonkönyben benne van).


És úgy kezdi az ügyintéző, hogy XY után érdeklődik, ott

dolgozik-e, egyeztetni pár adattöredéket, majd utána a

fizetés részletei.


Megjegyezném, hogy a bankok ezesetben a NAV-tól kérik le

az igazolást. Itt azonnal tud borulni a helyzet, ha kamu

van a dologban, hiszen a munkáltatót és a munkavállalót

is szépen bírságolja a NAV. (Megjegyezném, hogy a banknak

joga van az adóhatóságnál informálódni, viszont ha a NAV-

nál nem szerepel az adott munkavállaló adott cégnél beje-

lentve, akkor instant revízió lehetséges)


És még valami: elvileg a kölcsönkérelemmel együtt (vagy

a szövegébe apróbetűsen beleilleszve meghatalmaztad a

bankot, hogy az általad szolgáltatott információkat le-

ellenőrizze).

2015. máj. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bár nem teljesen értek egyet.Az ügyintézőnek nem telefonszámot vagy az intézményt kell azonosítania, hanem az adott személyt akivel beszél.Nem mindegy hogy az ügyintézővel beszél, vagy a takarítóval vagy a karbantartóval vagy egy csalóval.Tudnia kell hogy kivel beszél, másképp nem adhat ki információt. Ha én felhívom a bankot ők is látják a telefonszámom, tudják hogy az enyém, mégsem adnak információt csak ha beazonosítom magam. Szerintem ennek fordítva is így kellene működnie.

Persze meghatalmaztam a bankot, itt most nem is ez az érdekes, hanem a munkáltatói igazolás kiállítójának a szemszöge. Ő honnan tudja hogy én mire hatalmaztam fel a bankot? Milyen jogalapja van arra hogy egy bemondott névre (ok látja a telefonszámot, de a személyt nem)kiadjon információkat?

2015. máj. 16. 10:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Bank annyit mond, hogy egy "hitelkérelem elbírálásához további adatokra lenne szüksége", és kéri, hogy a munkál-

tató pl mondja el, mennyit keres az illető, ezt hasonlít-

ja össze az adatokkal.


Mivel Te kéred a hitelt, szólsz a munkahelyen, hogy XY

keresni fog a XXX banktól (gyanús, hogy megkérdezik,

mihez kell az igazolás). Munkáltatód nem köteles infót

adni, viszont akkor te nem kapsz hitelt. Ennyire egyszerű.


Persze lehet trükközni, de mint mondtam, nem érdemes, mert

amint a bank lekér a NAVtól egy munkavállalói adatot, a

NAVnál ez bekerül egy listába, hogy XY hitelt igényelt.

2015. máj. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na éppen hogy a banki vonalnak nem írja ki a telefonszámát!!!!
2015. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem agy te paranoid?

Nézz bele az apró betűkbe, ott lesz, hogy te hozzájárulsz, hogy felhívják a munkahelyet egyeztetés miatt.

2015. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!