Van egy emberrel kölcsönszerződésem. én vettem fel töle. és most fizetési meghagyást akar inditani ellenem. Mi ez pontosan?
A fizetési meghagyásos eljárás Magyarországon a polgári per helyett alkalmazott közjegyzői eljárás (korábban bírósági nemperes eljárás), amelynek a célja a természetes személyek és jogképes szervezetek nem vitatott pénzköveteléseinek gyors és hatékony érvényesítése.
A jogi út megindításának első lépcsője az FMH (fizetési meghagyás) beadása.
Előnye: Peren kívüli eljárás, gyors és a közjegyzői kamara 2012-es statisztikája szerint az esetek 92,3%-ában kihagyható a pereskedés és jogerős lesz a követelés, ami a bírósági ítélettel egyenértékű.
Ha az adós ellentmond, akkor perré alakul az ügy, de a bírósági illetékbe beleszámít a már kifizetett FMH (fizetési meghagyás) illeték. A díja növeli a tartozást, tehát az adóstól behajtható, ha a követelés jogos.
a kölcsönszerződéseteket teljesen hivatalossá akarja tenni, hogy ne bújhass ki a fizetési kötelezettséged alól.
ha bólintasz hogy igen én tartozom, akkor per nélkül is megoldható.
h perre kerül a sor, a vesztes fizet minden perköltséget is.
de most kb 3millioval tartozom neki. ugye az nem lehet hogy egyben kell fizetnem?? hogyan állapitják meg ezt??
ingatlancserénk volt és az ügyvéd ugy oldotta meg hogy amennyivel többet ért a másik fél ingatlana azt 4millio ft kölcsönszerződés formájában . mit támadhatok?? ügyvéd szerint a szerződés támadhato mivel nem valos kölcsönszerződés tehát nem kaptam pénzt.
Elég gerinctelen vagy kérdező, elcseréltétek, a lakást, az övé többet ér, most meg nem akarod kifizetni...
Ha nem fizetsz beterheli az ingatlanod, ha perre jut a történet.
Az előttem szólókhoz annyit fűznék még hozzá, hogy a fizetési meghagyás az a behajtásnak az olyan utolsó formája, ahol még nincs különösebben sok többletköltséged.
Ez kb. egy utolsó figyelmeztetés a bírósági ügy előtt.
Ha itt nem fizetsz, vagy nem állapodsz meg a másikkal egy fizetési ütemezésben, akkor jön a bíróság, jó sok ügyvédi díjjal (itt jegyezném meg, az ügyvéd lehet hogy azért mondta neked hogy támadható a szerződés, mert más dörzsölte a kezét az ügyvédi díjra), ha veszítesz, a másik ügyvédi díját is Te fizeted, perköltség, bírósági költség, és borzasztóan sok kamat.
Mire vége lesz, lehet hogy a fizetendő a duplája lesz.
Meg kell hogy mondjam, sajnos tapasztalatból írom ezt.
A fizetési meghagyásnál még kb. csak az összeget kell megfizetned, utána ez SOKKAL több lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!