Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csak ezen módon tudom megszünt...

Csak ezen módon tudom megszüntetni a számlám?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám lenne, hogy munkanélküli vagyok sajnos 1,5 éve. A bankszámlám számlavezetési díja csak nő. Számomra jelentős összegről van szó! Szeretném vissza fizetni de jelenleg nem tudom! A bank csak akkor szünteti, meg ha kifizetem az elmaradásom. Máshogy ez meg sem oldható, nem lehet velük, esetleg megállapodni dolgokban, csak hogy ne nőjön tovább az összeg? Írtam ezzel kapcsolatba nekik, egy email-t ahol ezekre a tényekre hivatkoztam. És, hogy esetleg méltányosságból nem tudnak-e segíteni? (naív vok tudom :) ) A válaszuk, nem igazán kielégítendő, mert érdemi választ nem kaptam!


"A fizetési számla lezárását személyesen, bankfiókban vagy postai úton levél formájában van lehetősége kezdeményezni. Az utóbbi lehetőséget, a posta bizonytalansága, illetve az adatok védelme miatt nem szoktuk javasolni. Amennyiben mégis ezt a megoldást választja, kérjük, a levélben írja le megszüntetési szándékát, tüntesse fel személyes adatait, számlaszámát, illetve a nyilatkozat végén szerepeljen a banknál bejelentett aláírása. Levelét a Békéscsabai Bankműveleti Központ, Központi Panaszkezelési osztályának szükséges címeznie az 5600 Békéscsaba, Andrássy út 37-43. szám alá.



Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a számla megszüntetési szándékát előrögzíteni nem tudjuk, ezért kérjük, igényét az aktuális hónapban jelezze részünkre.



Megszüntetésre vonatkozó döntését őszintén sajnáljuk, reméljük, hogy a későbbiekben egyéb banki termékünkkel, szolgáltatásunkkal rendelkezésére állhatunk"


Köszönöm, a tanácsokat/tapasztalatokat! Oltásokat, nem kérek!



2015. máj. 8. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Tartozol a banknak. Ha megszunteted a szamladat, hogyan fizetned ki a felgyulemlett tartozast?


Picit nehezen hiheto, hogy az elmult 1.5 ev alatt egyszer sem jutott eszedbe, hogy fel kene mondani a szamlat, mert koltseggel jar...

2015. máj. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egy másik olyan számlám van aminek nincs kezelési költsége, és igen megfeledkeztem róla... hiszed vagy sem!


És azt tudom, hogy van tartozom a bank felé de a kérdés nem ez volt, hanem hogy, csak akkor szüntethetem meg ha kifizetem? Vagy máshogy esetleg nem lehet, mondjuk pl. azt az összegek kell majd kifizetni, de többé már nem nő a számlán az összeg!

2015. máj. 8. 23:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Számlát zárni, csak akkor lehet ha már nem kapcsolódik hozzá semmilyen egyéb szolgáltatás vagy termék és az egyenlege nullás.


Amíg nem nullázod, addig nem szüntetheted meg.


Ha valami miatt a bank mondaná fel a számlavezetési szerződést (extrém esetek, nem fogja), akkor sem zárná be a számlát, hanem függő számla lenne, amin ugyanúgy halmozódna tovább a költség, ha nem rendeznéd.



Bármennyire is megterhelő, próbáld meg mihamarabb rendezni, mert havonta növekszik és ami még rosszabb, ha fizetési meghagyás, majd végrehajtás jön akkor annak a díjait is rád terhelik, ami nem kevés.


Amit esetleg tudnék javasolni, hogy legalább a tartozás növekedésének volumenét csökkenthesd:

Ha van olyan számlatípus aminek olcsóbb a havi díja, válts olyanra!


Amit leírtál abból gondolom, a számlához nem kapcsolódik kártya. Mert ha mégis, annak van éves díja, ami több ezer forint. A kártyaszerződést bármikor felmondhatod és onnantól fogva nem terhelik évente a díjat. Sőt az aktuális éves díj időarányos része vissza is jár. Persze a korábbi évek költsége nem.


Nem hiszem, hogy ennél többet bárki tud javasolni.

2015. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A te tanácsod, sokat segített! :))

Akkor ha jól értem, a bankkártyámat megszüntethetem! És és áttudom a számlám tenni egy kedvezőbb feltételű számla csomagra? :)


köszönöm még egyszer ezt a hasznos tanácsot! Jövőhéten intézem! :)

2015. máj. 9. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A bankkártyát igen. Persze a korábban a kártya miatt felhalmozott tartozást majd a számla (!) megszüntetésénél meg kell fizetni. Illetve az egész tartozást.


A csomagokról tájékozódj. Az a baj, hogy havi jóváírás vagy más feltétel nélkül a legolcsóbb sem túl olcsó manapság.


Nagy mínusz halmozódott már fel?

2015. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

32 ezer Ft.


[link] Szerinted itt melyik csomag lenne kedvező?

2015. máj. 10. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, 5 féle számla kínálatuk van. Nézd meg, hogy melyiknél legolcsóbb a havi számlavezetési díj, jövedelem jóváírás és minden feltétel nélkül.


A kártyát és az egyéb fizetős szolgáltatásokat (ha van persze) mondd le, így legalább a tartozás növekedésének volumenét tudod csökkenteni.


De tényleg jobb lenne minél előbb rendezni ha tudod, mert a mínuszos egyenlegre (ún. kényszerhitel) kamatot számol fel a bank.

2015. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet neked! :))) Hálás vagyok!
2015. máj. 10. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen!


Azért majd írd meg, hogy végül mit intéztél!

2015. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!