Mi ez az üzenet? Tegnap kaptam az alábbi e-mailt. Szerintetek mi ez?

Figyelt kérdés

feladó: secure@paypal.com sxitc@ypl.com

címzett:

tárgy: Temporary information confirmed


Dear member,


The credit card we have on file for your PayPal service was declined when we attempted to bill you on 20/04/2015 for your most recent service fees.


For this reason, your service could be suspended.


You must update your billing information immediately in order to avoid any interruption to your services. Once your credit card information is updated, you

will be charged immediately, as soon as payment is received. You can update your credit card simply by download the form attached in email


Thanks.

Libby Barr

Managing Director, Customer Service

Mellékletek (1db) Letöltöm az összeset Megnézem az összeset

Secure PayPal.html


A melléklet linkje:

file:///C:/Users/x/AppData/Local/Temp/Secure%20PayPal.html


2015. ápr. 21. 18:31
 1/5 A kérdező kommentje:
file:///C:/Users/x/AppData/Local/Temp/Secure%20PayPal.html
2015. ápr. 21. 18:32
 2/5 A kérdező kommentje:

Hátha most beteszi a linket:

file:///C:/Users/x/AppData/Local/Temp/Secure%20PayPal-1.html

2015. ápr. 21. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Sima árverés, a bankkártya adataidat akarják kicsalni. Ne válaszolj, ne nyisd meg a mellékletet.
2015. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Tipikus scam, azaz átverés és adatlopás.


Gondolom van is benne valami lint (pl az a SecurePaypal.html), amire ha rákattintasz, akkor látszólag a PP oldalán leszel, a gyakorlatban viszont NEM. Ha már megpróbáltál a linken belépni, akkor gyakorlatilag buktad a rajta lévő pénzt, ha kártya is volt csatolva, akkor mielőbb tiltsd le azt a kártyát. Ilyenkor a pániktól gyakorlatilag önként adod meg az adataidat.


Első és legfontosabb szabály: sosem lépünk be (tulajdonképpen sehová) egy levélben kapott linkre kattintva. Szóval ha bármi adat szükséges, akkor azt úgyis megtalálod a PP-on belül, amire úgy mész fel, hogy beírod a címsorba, vagy a kedvencekből behívod (és semmiképp sem kattintasz linkekre). Mindenesetre ilyenkor sem árt ellenőrizni, hogy valóban a paypal.com-on vagy-e és a kapcsolat https alapú-e.


Második szabály: offline módon SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nem adjuk meg a bankkártyánk adatait (és semmilyen jelszavunkat). Még akkor sem, ha tört magyarsággal a saját anyánk kéri.


Harmadik szabály: sem jelszót, sem banki adatot nem adunk meg egy e-mail hatására. Akkor sem, ha pánikolunk. Főleg akkor nem.

2015. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam, hogy átverés és nem én vagyok túl gyanakvó.

Nem adtam meg semmilyen adatom, nem töltöttem ki semmit a linken levő adatlapon. Nincs is bankkártya csatolva a PayPalhoz.

Most néztem, a szüleimnek csinált e-mail címre is jött, nekik nincs is PayPaljuk.

2015. ápr. 21. 19:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!