Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha OTP-be forintba fizetek...

Ha OTP-be forintba fizetek be, de euroba kéne, akkor jobban megéri előtte euróra váltani a forint összeget egy pénzváltóban?

Figyelt kérdés
Vagy ha kp-t fizetek be számlára akkor nem számolnak fel kezelési költséget?

2015. márc. 19. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bizonyára nem devizaszámlád van, a fogalmazásmódból ez látszik. Tehát ha forintszámlád van, és euróban akarod elkölteni a pénzt a neten, akkor nem eurót kell befizetned, hanem forintot. A befizetésnek nincs költsége.

Eurót váltani tök felesleges ebben az esetben, hiszen a bankban bár megveszik tőled, de jóval rosszabb árfolyamon, mint amennyiért megvetted. Aztán úgyis forintot kapsz érte, mert ha jól sejtem, nincs devizaszámlád.

2015. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Te most miről beszélsz?
2015. márc. 19. 16:54
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor leírom még egyszer... be kell fizetnem KP t BANKSZÁMLÁra Ezt meg tehetem forintban és euroban is, de ha forintban fizetem nyilván eurora váltja a bank... Tehát a kérdés akkor jobban megéri előtte pénzváltóban beváltani eurora a forintot?
2015. márc. 19. 16:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha az otp pénztárban devizaszámlára szeretnék befizetni, akkor inkább váltóban váltsd át, mint a bankfiók pénztárjában. Ha forint számlára szeretnék befizetni, azt csak forintban tudod megtenni.


Bár ezt írta az első is, más megfogalmazásban. Ha nem értesz valamit, akkor kérdezd meg, mert már az első is teljesen helyes választ irt.

2015. márc. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hehe


forintszámlád van, édesapa?

2015. márc. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az első miért írt helyes választ mikor még mindig azt kérdezi, hogy milyen számlám van? Kérdem én, ha készpénzt akarok befizetni egy számlára akkor miért lényeg hogy nekem milyen számlám van? Nem értem.
2015. márc. 19. 17:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert forint számlára csak forintot tudsz befizetni. Így, ha forint alapú bankszámlára szeretnéd az összeget befizetni, akkor azt csak és kizárólag úgy tudod megtenni, ha az otp pénztárban ülő hölgynek forintot nyújtasz át. Ha te teszem azt, az interneten 10 euróért szeretnél valamit vásárolni, és ezt az összeget internetes bankkártyás tranzakcióval, vagy a bankszámládról indított euró átutalással akarod kifizetni, akkor is csak forintot tudsz befizetni az otp pénztárban a saját számlára, amennyiben forint alapú bankszámlád van.
2015. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jó vásárlásról szó nem volt, de mindegy, amúgy köszi a válaszokat :)
2015. márc. 19. 22:52
 9/11 HSz76 ***** válasza:

Megpróbálom én is...

A számlád devizanemében írják jóvá a befizetésed. Ha a számlád devizanemétől eltérővalutát fizetsz be, akkor valuta árfolyamon átváltják, és azt az összeget írják jóvá.

Ha a számlád devizanemétől eltérő devizában vásárolsz bankkártyával, akkor deviza árfolyamon átváltják az elköltött összeget, és azt vonják le a számla egyenlegedről.

Banki valutaárfolyamok a legrosszabbak. Ennél jobbak a pénzváltók valuta árfolyamai, és a legjobbak a bankok deviza árfolyamai.

A valuta az adott deviza készpénze.

2015. márc. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem hiszem el :D Tényleg ennyire érthetetlen, hogy az én számlámról szó sincs, mivel KÉSZPÉNZT fizetek be... Ennél magyarabbul nem tudom leírni. De mindegy amúgy már megoldódott a dolog. De köszi mindenkinek a választ
2015. márc. 20. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!