Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A világ milliárdosai alapból...

A világ milliárdosai alapból milliomos/milliárdos családból származnak. Így nem nehéz ugye?

Figyelt kérdés

Olvasgatok a világ leggazdagabb embereiről. Mind azt tanítja, hogy kemény munkával érték el amit elértek. Holott:

- Warren Buffet apja milliárdos bróker volt

- Bill Gates apja bankigazgató volt

- Christy Walton apja ráhagyta a Wal-Mart üzlethálózatot

stb. stb.


Igaz a mondás, hogy sok pénzt, csak sok pénzből lehet csinálni... vannak olyan emberek akik tényleg a nullából lettek milliomosok? Nem volt az apjuk bankigazgató, áruháztulajdonos stb? Vagy ezek csak a mesében vannak?


2015. márc. 4. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Alapfelállásban nem azt kellene nézned, hogy az apjuk milliárdos volt-e, hanem hogy az apa milliárdjai segítettek-e a fiának a milliárdossá válásban (Warren Buffetnél vagy Bill Gatesnél pl nem, maximum egy mentalitást tanultak meg otthonról, de vagyonukat saját saját maguk szerezték).


Illetve vannak ellenpéldák is, több milliárdosnak nem voltak milliárdos szülei (Richard Branson, Mark Zuckenberg, Steve Jobs a semmiből építette a birodalmát).

2015. márc. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
Orbán Viktor lánya is azt állítja hogy saját lábon állnak a férjével. Ehhez képest olyan milliárdos megrendeléseiket kap a férjének a cége, amiről egy sima földi halandó, nem figyisz puncsos nem is álmodhatna.
2015. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok penzbol tagadhatatlanul konnyebb tobb penzt csinalani, de szerintem az altalad felsorolt milliardosoknak a szuloktol kapott mentalitas volt fontosabb, nem a penz. Mas, ha olyan csaladban nosz fel, ahol magasan kepzett es muvelt szulok kovetelmenyeinek kell megfelelned es latod, hogy sok-sok tanulassal es munkaval hova juthatsz, es mas, ha folyton azt hallod, hogy ha nem vagy Orbán Viktor lanya, csak "sima földi halandó, nem figyisz puncsos", eselyed sincs. :D
2015. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Pontosan nem ismerem a történeteiket (hallottam róluk ezt-azt, de mondjuk életrajzot nem olvastam). Viszont ha fel is tesszük, hogy a szüleik pénzének köszönhetik a sikert, akkor is, a szülők (vagy az ő szüleik, vagy valamelyik felmenőjük) a nulláról kezdte valamikor.
2015. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Mark Zuckerberg a Harvard-ra járt, félévente 10 millió Ft a tandíj. A szülei nem voltak milliárdosok, de milliomosok igen.


Richard Branson apja törvényszéki képviselő volt. Nem milliárdos, de felső-középosztály.


Steve Jobs vérszerinti apja, nem a nevelőapja, szintén jómódú ember, több kaszinóval rendelkezik.


Szóval szerintem van igazság abban amit a kérdező ír, ahhoz hogy milliárdos legyél, eleve gazdag családból kell származnod.


De én személy szerint hiszek abban, hogy szegény családból is el lehet jutni egy átlag feletti életszínvonalra, de ez persze nem luxusutakat és sportautókat jelent.

2015. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Amugy Elon Musk-nak nem voltak gazdagok a szulei.
2015. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

Általában a szülői minta érvényesül az embereknél. A gyerek folyamatosan azt látja maga előtt, hogy a szülei hogyan élnek. Ha egyszerű munkásemberek, akiknek a munka nem az életük, csak a megélhetésük, akkor ő is így fog a munkára tekinteni. A gazdagoknak a munka általában az életük. Ha a gyerek ezt látja mialatt felnő, neki is ez lesz a normális, így belőlük a vagyontól függetlenül is nagyobb eséllyel lesz jómódú ember.


Egyébként nagyon gazdag csak az aki lenni aki lelkileg beteg. Az igaz hogy a szegénységben sincs semmi jó, de a mérhetetlen gazdaságban sincs több jó. Az ember törekedjen a jólétre, de ne a végtelenségig próbáljon növekedni, mert csak belehülyül a harácsolásba.


A kérdező nyilván fiatal és gazdag akar lenni. Én tudom hogy ez az értékrend, de inkább ne gazdag akarjon lenni hanem elégedett! Elégedett nem csak teli zsebbel lehet az ember.

2015. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Bill Gates apja nem volt bankigazgató a legkevésbé sem, tekintve, hogy ügyvéd.
2015. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam. Egy bank elnökségi tagjai közt van. Ez is azért távol áll a gyári munkástól :D
2015. márc. 4. 14:54
 10/17 anonim ***** válasza:

Wikipediaból:


[Elon] Musk was born June 28, 1971, in Pretoria, Gauteng, South Africa, to a Canadian-English mother and prominent model Maye Musk and a South African-born British father and electrical/mechanical engineer Errol Musk.


Tehát az anyja egy ismert (prominens) model volt, az apja pedig mérnök. Nem kőgazdagok ez tény, de felső-középosztály.


Mutasson már nekem valaki olyat, hogy az anyja konyhai kisegítő volt, apja pedig bányász és milliárdos lett a gyerek. Ilyen nincs! Viszont olyat már láttam, hogy ilyen gyerekből orvos lett, jó életszínvonalon él, de közel sem luxuskörülmények között.

2015. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!