Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt valaki rajtam kívül...

Van itt valaki rajtam kívül akinek chf alapú, lakáskasszával egybekötött lakáshitele van az unicredit banknál?

Figyelt kérdés
2007 szeptemberében vettünk fel lakáskasszával egy bekötött lakáshitelt 10 évre. Tehát fizetjük a fundamentát a banknak meg csak kamat+ kezelési költséget.2012 ben megkértük az árfolyamrögzítést. Mivel nincs tőketörlesztés a gyűjtő számlán nincs adósság. Ez év szeptemberében letelik a lakáskassza a pénz pedig száz százalékban megy a banknak tőketörlesztésre. Aztán jön a végelszámolás hogy mennyivel tartozunk még a banknak. 2012 szeptemberében megkértük az árfolyamrögzítést de mivel nekünk jelenleg nincs tőketörlesztésünk így nins semmilyen tartozásunk a gyüjtőszámlán. Akkor most nálunk hogy lesz a forintosítás milyen szabály vonatkozik erre az esetre? Kicsit bonyolult és összetett a kérdés de aki hasonló helyzetben van vagy jártas ebben a dolog ban biztosan érti.

2015. febr. 25. 13:52
 1/2 anonim válasza:

Hello!Mi is így vagyunk csak az Erstenel.

Most beszéltem a bankkal, forintosítanak ugyanúgy....

Azt nem tudom mi alapján, de mi 2008-ban vettük fel fundamentával, és nekünk 2016 februárban jár le a 20ezres fundánk, ami be lesz törlesztve.Most azt mondta az ügyintéző, hogy 260 ezer Ft (átszámítva)visszajár, és azt a tőketartozásból már levonták.Tudom, nekünk sincs ez a tőketartozás vagyis nem volt eddig papíron, de most valahogy kiszámolták, hogy 10M felett van.Mi még 15 évig törlesztünk :( És mi is kértük anno az árfolyamgátat.Ha jól számolom, elvileg csökkent a törlesztőnk, mert eddig ugye csak a kamatokat fizettük, és remélem (nagyon), hogy így lesz!

Eddig a mi számításaink szerint közel 12M-val tartoztunk a banknak, most ez 10,3 lett.

De még nem kaptam levelet, a részletesre kiváncsi leszek :D

Te már megkaptad?Mi lett a vége?Csökkent?

2015. ápr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben, csak fhb-nál. Fundamenta elvileg 2016ban törleszt be. 52500chf volt a felvett hitel, eddig csak kamatot fizettünk, egy ideje arfolyamgáttal.

Kíváncsi leszek

2015. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!