Mit tehet a bank, ha a lakásomon jelzáloghitel van, amit rendesen fizetek de a cégemen komoly hiteltartozás mutatkozik?
Cégemen komoly széchenyi hitel minusz van, és készfizető kezes vagyok párommal. A lakás a kettőnk nevén van, ami szintén jelzáloghitellel terhelt, de rendesen van fizetve.
Elvehetik a lakást a Széchenyi tartozás miatt?
Az előző válaszoló téved.
Az a bank kérhet végrehajtás, felszámolást ellened, ahol felvetted a Széchenyi Kártyát. Amint a Tulajdoni lapon megjelenik ennek a nyoma, azonnal felmondja a bank a lakáshiteledet és vihetnek mindent, ami a tulajdonodban van.
"Szó nincs róla, hogy lemondana az elsőbbségi jogáról a lakáshitelt nyújtó bank, viszont a jelzálogszerződésben az áll, hogy "terhelési, elidegenítési tilalom" van az ingatlanon. Amint valaki, Pl egy másik bank, vagy az APEH végrehajtást kér a magánszemély ellen, aki kezességet vállalt a SZK-nál, abban a pillanatban felmondja a jelzálog hitelt nyújtó bank a hitelszerződést és egy összegben követeli vissza a tartozást."
A hitelszerződéstől függ. Nem feltétlenül van így. A bank, ha akarja, nem köteles így tenni.
"A bank, ha akarja, nem köteles(???) így tenni?"
A kérdés az volt, MIT TEHET A BANK. Sajnos azt teheti, amit leírtam.
SZéchenyi Kártyát-t az MKB, Volksbank, OTP, ERSTE, Takszövök adnak ki. Egyik sem fogja tétlenül nézni, hogy nem kapják vissza pénzüket, ezért érvénybe lép a Hitelgarancia Rt kezességvállalása, ami 80%-ban kezességet vállal a Széchenyi Kártyáknál. A HG Rt. viszont fel fog lépni a magánszemély kezes ellen, hogy szintén visszakapja a pénzét. Pont ez a lényege a kezesség vállalásnak.
Ez sajna így működik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!