Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabadon átválhatom a számlámo...

Szabadon átválhatom a számlámon lévő összeget más valutára, később vissza?

Figyelt kérdés

Most arra gondolok ha pl 2 millió forintot átváltanám EUR majd pl 2 év mulva vissza váltanám forintra.

Számszerüsítve az egyszerüség kedvéért például:


Most átváltom (deviza eladáson) 300 ft áron az EUR és 2 év mulva meg deviza vételi áron pl 400 ft on visszaváltom.

Ekkor én megtarthatom mind a durván 660e porofitomat?

És akár 1 év mulva is visszaválthatom a pénzem? nincsennek megkötések?


2014. dec. 31. 03:21
 1/7 A kérdező kommentje:
a címben elírtam, devizára gondoltam a kérdésben.
2014. dec. 31. 03:22
 2/7 anonim válasza:
10%
Minden banknak van aktualis defiza arfolyama. Hasznalhatod.Nagyon elorelatonak kell lenned, hogy nyeresseges vagy vesztesseges lesz a valtas. Ha a forint eros, valtasz, majd gyengul es visszavaltasz , nyereseges, elenkezo esetben vesztesseges, es a valtasnak is van koltsege.
2014. dec. 31. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

deviza eladási ma 318 Ft körül van, nem 300, ahhoz hogy a vételi 400 Ft legyen, kellene kb 410-es euro

ha annyi lesz egy euro egy év múlva, akkor örülsz majd ha lyuk van a seggeden, nem a profitoddal fogsz foglalkozni

hacsak nem már most is euróban keresel

2014. dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Egy adott bankszámlának egy adott devizája van, a tiéd ezekszerint forint alapú bankszámla. Nyithatsz mellé devizaszámlát, ami euró alapú (vagy USD, vagy amit a bankod még enged). A két számla közt rakosgathatod a pénzt ahogy jólesik, de lesz kezelési/váltási költség (banktól/számlacsomagtól függően), és lesz számlavezetési díj. Jelenleg nem 300-ért veszel eurót (vagy ha igen, annyiért vennék én is!), és kétlem, hogy 1(2) év múlva 400 lesz az euró. Sőt, akár még veszíthetsz is rajta. Persze a te pénzed...
2014. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mint ahogy irtam, csak az egyszerűség kedvéért irtam számokat. Nem a valóságnak megfelelőek az adatok termeszetesen.
2015. jan. 2. 00:57
 6/7 A kérdező kommentje:

Mégegyszer kérdezném, mert sokan félreértettek. Én azt szeretném megtudni milyen adót vonnak le mikor pl a valutámat visszaváltom forintba.Csak a PÉLDA KEDVÉÉRT:


(csak) Tegyük fel most 200 ft az EUR, átváltok 2.000.000 forintot, 1 év mulva az EUR 300 ft, akkor visszaváltom, mennyi pénzt kapok meg?


LÉnyegében itt a levonási költségekre lennék kiváncsi, hány százalék az adó erre és arra ....stb .

Meg tudná ezt nekem valaki mondani?

2015. febr. 25. 03:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyitnod kell egy bizonyos összeggel először is deviza számlát. Ha ez megvan, bőármikor konvertálhatsz, a bank az árfolyamkülönbözetet (marge) "rakja zsebre" a tranzakció után, egyéb díja csak a kp kivétnek és az utalásnak van devizában.
2015. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!