Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik az olyan folyószám...

Mi történik az olyan folyószámlával, amelyen tartozás áll fenn több hónapja, és nem is utalnak rá semmilyen összeget?

Figyelt kérdés

Társkártyás folyószámla, az egyik fél havi díja 200 Ft és nincs tartozása, a másik félnek van 40000 Ft tartozása, egy magasabb havi díja 600 Ft. A társ nem ment be a havi díjat csökkenteni. Mennyivel nőhet havonta a számla tartozása?

Nem az enyém a számla és így én nem látom a havi kiértesítéseket, felszólításokat!


2010. febr. 3. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:

A számla közös tulajdon? Ha nem akkor a társnak milyen kötelezettsége a 200.- Ft?

A társkártya nomál esetben azt jelenti,hogy a társ befizethet és pénzt vehet fel a számlától,de teljeskörűen nem rendelkezhet a számla felett.Ha valami nincs renben a számlával,a bank csak őt keresi meg ,a társat nem.

A társ csak akkor felelős,ha nem csak társ,hanem adóstárs is.

2010. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én csak annyit tudok róla, hogy társkártyások. Az ismerősömnek a havi díja 200 Ft, mert nem kért semmilyen szolgáltatást. A társa havi díja több, de én nem tudom, hogy sms, vagy milyen szolgáltatást vehet igénybe, hiszen több hónapja nem fizetnek be a folyószámlára. Az ismerősöm nem tudja átvállalni a társa adósságát, így neki havonta kell fizetnie a folyószámla díját. Ha meg szeretné szüntetni a folyószámlát akkor a kamatokkal, folyószámla díjjal kell neki befizetni a másik fél tartozását.
2010. febr. 4. 07:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Fő és társtulajról beszélünk ugye (meghatalmazó/meghatalmazott). Amennyiben bármilyen tartozás terheli a számlát végső esetben mindig a főtulajt veszik elő (pl. mínuszba megy a számla a költségek miatt, vagy mert leveszik a hitelkeretet). Ha azonban csak a társ pénze van a számlán, akkor az ő pénzéből vonják le ezeket a díjakat. Azaz kvázi tényleg őneki kell kifizetni mindent, ha a főtulaj nem utal/fizet a számlára. Sajnos közös számla esetén a bank nem foglalkozik azzal, kinek a pénze megy rá.
2010. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!