Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 0% THM áruhitel - Ki kaphatja...

0% THM áruhitel - Ki kaphatja meg?

Figyelt kérdés

Ki kaphatja meg a hitelt?

- Igényeltem: elutasítva, talán a relatív magas fizetésem miatt (200.000 Ft-os árura, 300e fizu felett, más kölcsön nincs)

- Igényelte a tesóm: elutasítva, talán az alacsony fizetése miatt (120.000 Ft-os árura, 100e fizu, más kölcsön nincs)


Úgy tudom, hogy a nyugdíjasok mindig megkapják, esetleg vki más már kapott?



2014. dec. 16. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Minimum 3 hónapos, igazolt munkaviszony.

Épp ezen az oldalon olvastam, hogy még az sem elég, ha a munkahelyed HR-ese kitölti a jövedelmeigazolást, és pecséttel együtt aláírja, mert utána a bank ezt leellenőrzi.

Első körben megnézi a cégjegyzékben, hogy ténylegesen létező cégről van-e szó, nem áll-e felszámolás, csődeljárás alatt. CSináltatott, innen-onnan szerzett pecséttel ez már bukó.

Utána felhívja a HR-est, hogy tényleg ott dolgozol-e, tényleg annyit keresel-e, nem vagy-e táppénzen, nem állsz-e felmondás alatt.

Mivel ezeket az áruhiteleket sokszor pár perc, vagy fél óra alatt bírálják el, én azt is el tudom képzelni, hogy ha nem érik el a megadott telefonszámot, azaz az ügyintéző a munkahelyeden épp szabin van, vagy csak elment ebédelni, akkor a bank már vissza is utasítja a kérelmed.

Mi pár éve vettünk 2 nagy tévét, mindkettőt 10 hónapos 0% THM-re, elég gyorsan elbírálták, de azt ugye nem látjuk, hogy mi történik, mert "az adatokat beküldik a központba".


Nem igazán reális, hogy 300 ezres fizura nem kapsz meg egy havi 20 ezres áruhitelt, ha egyéb hiteled nincs. Ott valaminek lennie kell.

Lehet, hogy ilyen esetben is megnézik, h szerepelsz-e a KHR-ben, és ott akkor is szerepelhet vki, ha MÁR nincs hitele. Ha jól tudom, 1 év onnan kikerülni.

Vagy ha vmi gyanús dolog szerepel a bankszámla-kivonatodon. Mondjuk havonta utalsz valamiféle adótartozást a NAV-nak. Az ugye nem hitel, de mégis rendszeres kiadás. Vagy ha több tízezer a gyerektartás. Vagy bármiféle levonásod van végrahajtótól, bárhonnan. Az sem hitel.

Valaminek lennie kell, de látatlanba biztosat nem tudok mondani, és más sem fog tudni.

2014. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Utána felhívja a HR-est, hogy tényleg ott dolgozol-e, tényleg annyit keresel-e, nem vagy-e táppénzen, nem állsz-e felmondás alatt."


És ha ezek közül bármelyikre válaszol a HR-es akkor törvényt sért!


Ember, gondolkozz már egy kicsit, ilyen adatot SOHA nem fognak telefonon kiadni...

2014. dec. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon olvastam.

De akkor bárki csináltathat egy pecsétet, és olyan jövedelemigazolást kreál magának, amilyet nem szégyell.

OK, hogy ez okirathamisítás, de sose fog eljutni a rendőrségre, mert ha nem fizeti az áruhitelt, akkor behajtóhoz, vagy végrehajtóhoz kerül. De tartozásból rendőrségi ügy nem lesz, és soha senki nem fog ránézni a jövedelemigazolásra.

2014. dec. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

KÖszönöm a válaszokat! Nincs adótartozásom, nincs "semmi más", ami problémát okozhatna, szerintem.


A párom megint megpróbálta egy másik üzletben, annyi különbséggel, hogy 120.000 -es fizut mondott nekem, így megkapta a hitelt...

2014. dec. 17. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!