Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki utalt a számlámra 1...

Valaki utalt a számlámra 1 milliót, most mi legyen?

Figyelt kérdés
2014. dec. 12. 09:38
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

De felvettem vele a kapcsolatot, ő mondta hogy vegyem ki és adjam neki oda...

Külföldről jött de volt telefonszám a közleményben

2014. dec. 12. 11:18
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, csak nem te vagy az?

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


Ne vedd fel kp-ben, bajba kerülhetsz!

2014. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

#6 vagyok: megkérdezhetem, hogy kik azok a kretének, akik lepontoztak?

És miért nem akadt egyetlen ember sem, aki felpontozott volna?

Vagy úgy gondolja mindenki, hogy amit írtam, teljesen haszontalan?

Létező, kipróbált átverésről beszélek, ha esetleg nem tűnt volna fel.

2014. dec. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

ne vedd fel...


ilyen esetben az átutalónak kell értesítenie a bankot a téves utalásról, utánna a bank megkérdezi tőled hogy beleegyezel e abba hogy sztornózzák az átutalást az átutaló költségén.. van is ilyen díjszabás a bankban hogy ez mennyibe kerül..


ha nem költöd el azt a pénzt neked semmi bajod nem származhat belőle, nem vagy köteles összevissza szaladgálni meg kideríteni hogy ki utalta tévesen. ezzel az átutalónak kell foglalkoznia...


most képzeld el hogy te épp külföldön nyaralsz vagy csak egyszerűen nem figyeled a bankszámlán a pénzmozgást, most szerinted megbüntetnek téged azért mert nem nézted hetente az egyenleged aztán rohangáltál a bankba hogy jajj biztos tévesen utaltak? hát nem...

csak akkor lenne ebből bármi baj ha elköltenéd.

2014. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, mivel ezzel adócsalásban veszel részt, így az egy millán felül (amit ugye nem tudsz bizonyítani, hogy átadtad), még a NAV büntetésére is számíthatsz.

Nemrég volt egy ilyen ügy, csak kicsit nagyobb pénzzel.

Azóta is követeli a NAV az illetőn a pénzt, amit egy élet alatt sem fog tudni megfizetni.

2014. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
13, meséld már el, hogy hogyan veszed vissza a pénzt, ha odaért a másik számlára.
2014. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
50%
az se tiszta hogy a bank hogy teljesítette az átutalást ha a kedvezményezett neve nem egyezhet a téves utalás miatt a számlatulajdonos vagyis a kérdező nevével..
2014. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
45%
átutalásnál számlaszámra utalnak, nem névre, a kutyát nem érdekli, hogy a tulajdonosnak mi a neve
2014. dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
75%

Ha érkezik a számládra pénz, s azt te kivetted, adózás szempontjából ez igencsak lényeges. A rendszer azt rögzíti, hogy neked jövedelmed van. Ha nem adózol utána, az is baj. De azt is vizsgálhatják, miből. Valamiféle gazdasági tevékenységet végzel, amire nincs engedélyed? Pénzmosásban veszel részt?

Ha a másik kérdés is a tied, hát az tiszta pénzmosoda.

2014. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az egyszerűség kedvéért ne csinálj lópikulát se. Majd ha a bank felveszi vele a kapcsolatot ezzel kapcsolatban, akkor majd intézkedjél. Csak vigyázz hogy közbe ne emeljék le a szolgáltatók.
2014. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!