Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire nehéz visszafizetni...

Mennyire nehéz visszafizetni a diákhitelt? úgy néz ki, hogy kb 5 millió hitelem lesz amikor befejezem a sulit.

Figyelt kérdés

Gazdasági szakon tanulok önköltségesen, mivel ide államira lehetetlen bekerülni. A tandíj 300 ezer / félév és 7 féléves a képzés, de inkább 9 félévet számolok, mert valószínű, hogy csúszok egy évet az egyik tantárgy miatt. Akkor ez 9 x 300.000 = 2,7 millió kamat nélkül.

Ezen kívül muszáj volt felvennem a szabad felhasználású hitelt is, mert nem a szüleimmel élek és dolgozni csak hétvégén tudok, amivel nem keresek sok pénzt. Ez 9 x 250.000 = 2,25 millió + kamatok.

Úgyhogy elég szar a helyzet, nem így terveztem, de hát ez van. Beszélek angolul és németül felsőfokon, meg nemsokára lesz franciából nyelvvizsgám, aztán még szeretnék megtanulni oroszul is, és abban reménykedem, hogy majd külföldön sikerül elhelyezkednem.

Mi a véleményetek? El van cseszve az életem vagy van esélyem?



2014. dec. 10. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan szakmát tanulsz amivel nem találsz majd melót, vagy minimálbért fogsz keresni, akkor elcseszted.
2014. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
rizikós, de szerintem ha ennyi nyelvet beszélsz és ilyen szakon vagy teljesíthető!
2014. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha szezonálisan kimész külföldre dolgozni, akkor nem feltétlen kellene felvenned a diákhitelt a tanulmányaid önköltséges finanszírozásához.


A sulit levelezőre áttéve, egy 4-5 hónap alatt a hiteles 5 milliód negyedét (kb. 1-másfél milliót) félre tudod tenni kint, amiből ki tudod fedezni az itthoni tanulmányi költségeidet.


Kicsit nehezebb, mert pl. ha csak október-novemberben jössz haza akkor 1-2 hónapod marad a gyakorlatok pótlására, szemináriumba meg nem sokat számít, mert abból úgyis általában vizsga van december januárban. A beadandókat meg kint is meg tudod írni és elküldeni elektronikusan.


A tavaszi félévet meg teljes egészében itthon tudod tölteni, igaz addigra kb el is megy a megspórolt pénzed, de júniustól megint kint tudsz lenni novemberig. Az utolsó éven, meg ha a tanegységeid is minimalizálódnak, még korábban is van esélyed visszamenni, arról nem beszélve hogy a kinti kapcsolati tőkédet, már a tanulmányi időd alatt megalapozod kint, így jó eséllyel dolgozod be magad egy külföldi munkába, mintsem 0 gyakorlattal itthon próbálkozol állásinterjúkra járkálni.


Legalábbis én így csináltam, most az egyik BSC. képzésemet család mellett mindenféle hitel nélkül, míg korábban kínlódtam eredménytelenül a sok hitellel, meg a nappalis később levelezős képzés melletti szakmai munkavégzéseimmel (amiből meg jövőre van betervezve a külföldi munkával együtt teljesült előfeltétellel a Mesterlevél megszerzése).

2014. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Én informatikusként végeztem és kb 2MFt-ot "halmoztam" fel. 9 évvel ezelőtt 110.000Ft-os nettó kezdő fizetés mellett kb 6 év alatt fizettem vissza. Folyamatosan ha keveset is de előtőrlesztettem, mivel ingyen van rá lehetőség.

5MFt-ot visszatolni, ha nem csak annak akarod áldozni a munkás éveidet, akkor szerintem eltarthat 6-8 évig is.

2014. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) örülök, hogy sikerült visszafizetned.
2014. dec. 15. 16:27
 6/8 anonim ***** válasza:

"El van cseszve az életem vagy van esélyem?"

Nincsen elcseszve az életed!


Simán visszafogod tudni fizetni itthoni munkahellyel is. Így soknak tűnik, de ez egy nagyon jó befektetés, hiszen a jövődre költöd el.

Tanulj sokat, végezd el a legjobban. Az ingyenes tőke előtörlesztés egy hasznos dolog, és ezt majd havonta kell is végezned a kötelezőn felül, ahogyan nekem is. Nekem 6,5 millió van, és kb ugyanolyan helyzetben voltam-vagyok mint te, csak én hazai munkahelyen vagyok- nyelvek miatt-, de tényleg kell a tőke előtörlesztése, enélkül nehéz lesz, hiszen kamat spirálba kerülsz.

Engem is sokan lebeszéltek, meg már előre megásták a síromat, de még így visszagondolva is mindent ugyanúgy csinálnék.


(az iskola közbeni munkával vigyázzál mert nagyon letudja szívni az energiádat, és ez a tanulmányok rovására megy- saját tapasztalat)

2014. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Huh, egy kicsit megkönnyebbültem, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben. :D

esetleg azt szabad tudni, hogy te milyen szakon tanultál? :)

2014. dec. 15. 21:22
 8/8 anonim ***** válasza:

ökológus+ biosz-egészségtan/kémia/informatika/környezettan tanár

Tanárként dolgozok most egy gimiben (nem keresek olyan eszeveszett sok pénzt, de belehet ezt is osztani úgy, hogy jusson rá).


Rengeteg ismerősöm van aki vett fel diákhitelt, és volt orvosin tanuló is, akinek a sote egy féléve bőven 1 misi felett volt, szóval ne aggód túl ezt az egészet.

Sokan járnak ebben a csizmában, csak szégyellik megemlíteni, mivel sokan elítélik őket, és csak a jövőbeli temetésüket játsszák el (leszólás, beszólás, jóindulat, rosszindulat plusz még a devizahitelek miatti félreértések- tudod sokan ahhoz hasonlítják), szóval sokan már megunták megemlíteni is. (persze én sem dicsekszek úton útfélen vele :)

2014. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!