Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire használjam fel a diákhite...

Mire használjam fel a diákhitelt? Nagyon kedvező és jó lenne befektetni vele.

Figyelt kérdés

Egyetemista révén szabad felhasználású diákhitelt igényelhetek, nagyon kedvező kamattal (1%).

Fel szeretném használni vmire, nagyon kedvező ahhoz, hogy ne legyen kihasználva ez a lehetőség.

Be szeretnék fektetni, pénzt csinálni.

Mit éri meg csinálni ezzel a pénzzel? Mibe kéne befektetni? Biztonságosan, tehát pl. tőzsde kizárva.

Állampapírok?

Lekötni úgy tudom nem érné meg, mert ahhoz nem sok pénz (havi 50ezret lehet igényelni, ha jól tudom).

Fogalmam sincs, valaki, aki egy kicsit is ért hozzá, adna tanácsot?

Szeretnék pénzt csinálni mert néhány éven belül eléggé kelleni fog (költözés, önálló élet)!

Eddig majdnem 500.000 Ft-om van készpénzben, azt is hozzá tudnám venni a befektetéshez.


Valaki adjon tanácsot. Köszönöm!

18/L


2014. nov. 29. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Hitelből befektetni? Hát neked sincs sok eszed...
2014. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Hát én a diákhitelem 80%-át elittam, te ne tedd ezt!

De ez túl kevés pénz ahhoz, hogy értelmes dologba fektesd. Szerintem egyszerűen kösd le, mert ingatlant/telket nem tudsz venni, állampapírokba szerintem ma egy kicsit rizikós fektetni. Ha minden képen szeretnél csinálni vele, akkor vegyél nagyon nemes ékszereket, az többnyire értékálló, vagy váltsd át euróba, majd mikor erős lesz a forint váltsd vissza és komoly összegeket szakíthatsz vele, ha ügyesen váltod a pénzt.

2014. nov. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szabad felhasználású diákhitel ügyleti kamata jelenleg 5,75%, és nem 1%. A kamat fél évente változhat.


[link]


Ahhoz, hogy ennél több kamatot kapj manapság és ne legyen semmi kockázat, nem fogsz semmilyen befektetést találni, ami szintén szabad felhasználású.


Ennél több hozama egyedül csak a rövid módozatú lakáskasszáknak van, de azt meg kizárólag lakáscélra lehet elkölteni.

2014. nov. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Ha van félmilliód, ne vedd fel. Befektetni meg szakértelem nélkül végképp ne akarj. A rekord alacsony jegybanki alapkamatok mellett, nem jönnél ki nagyon pluszba, amitől még mindig magasabb lenne a diákhiteled kamata, ahogy fent is írták. Vállalkozáshoz meg idő és szakértelem megint csak elengedhetetlen lenne.


Tanulj nyelvet,úgyis kell majd a nyelvvizsga a diplomához, ha esetleg nem lenne még.

A nyári időszakban menj ki külföldre dolgozni szezonálisan.


Dolgozd be magad, alapozd meg a kapcsolati tőkédet,hogy a képzettségednek megfelelő állás felé orientálódj, hogy ne itthon kelljen diplomás kezdőként szembesülni az első munkahelyi, 0 gyakorlatos utasításokkal, amikor végzel. Egy nyár alatt többszörösét teszed félre, amit hitelbe a nyakadba vennél egy év alatt. A tanév alatt, a félmilliódhoz téve lekötheted, nem vagy magas kockázati kényszerben.


A felsőoktatási évek alatt (3-5 év) fel tudsz halmozni jó pár milliót és még mindig eldöntheted, hogy itthon telepedsz-e le (kp-ra veszel saját lakást, házat belőle) nemzetközi referenciával, vagy kint folytatod az életed, amit addigra nagyjából már megismersz, hogy el tudd dönteni Neked melyik a megfelelőbb.

2014. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"vegyél nagyon nemes ékszereket, az többnyire értékálló,"---persze ezért is csökken évek óta az ára :)


"vagy váltsd át euróba, majd mikor erős lesz a forint váltsd vissza és komoly összegeket szakíthatsz vele"--- komoly összegeket szakíthatsz ki vele MÍNUSZBAN :)

2014. nov. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egy korábbi válaszoló már leírta, nem 1% a kamat, és itt el is bukott az okfejtésed.

Persze, létezik olyan, hogy hitelt veszünk fel befektetésre, de ahhoz kellene egy üzleti terv, nem csak úgy felveszünk valamire hitelt. Főleg nem betétre, meg állampapírra, hiszen törvényszerű, hogy ezek kevesebbet fizetnek, mint egy hitel kamata.

2014. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Diákhitelt külföldi munkába is belefektetheted, mégis valamiből fizesd kint a szobát (nem lakást mert az drága), élj addig mig nem kapsz fizut stb. Én ezért vettem fel két félévnyi hitelt, 2015 márc megyek ki. Hitel nélkül, zsebpénzből, itthoni alkalmi munkákból ezt nem lehetett volna meglépni.
2014. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!