Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felebezés benyújtása hogy...

Felebezés benyújtása hogy történik?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek,tanácsra volna szükségem.

T-mobilnál 2008 ban volt elöfizetésem. Jött válság munka oda fizetni nem tudtam,szóval csak a minden napi dolgok.Ugye itt jött a követelés majd az Intrum J.sokáig nem hallottam róluk,majd ez év Februárjában küldtek levelet 200 Magyar ezer forintról.Kis ember vagyok,még kisebb havi bevételel.módomban nem állt fizetni semmilyen formában igy jött a kis kapu,el évülési idő.Fel vettem mailan velük a kapcsolatot irtam paragrafusokat, 1 év stb stb...majd egy hónap múlva vissza irnak hogy állításomat elutasítsák mert nem küldtem el a megfelelő dokumentumokat amivel ezt igazolni tudnám.Vissza irtam hogy ezt nekik kéne bizonyítani hogy az elévülés nem történt meg,de erre már nem kaptam választ.Ma viszont kaptam egy birosiági levelet hogy az intrum át adta az ügyemet végrehajtó cégnek és folyamatban van,s 15 napom van a felebezésre.Itt kérném a segítséget,kézel irot levélben irjam le azt amit már egyszer meg tetem hogy le telt az 1 év..nem értesítetek el évülés stb..majd küldjem el a levélben fel tüntette bíróságra?Van még itt " értelme" az elévülésre hivatkozni?


2014. nov. 28. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul tudom, de tartozás nem évül el 5 év után csak akkor, ha addig semmilyen formában nem értesítettek arról, hogy tartozásod van és "igényt tartanak rá".


Az adótartozás más kategória!

2014. nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ők tudják igazolni, hogy értesítettek Téged, de Te nem vetted át és az visszament nekik kétszer, akkor azt kézbesítettnek kell tekinteni és ezzel életben tartják a követelést, ami így nem évül el.


Ha ezt ők be tudják mutatni Neked, vagy a végrehajtónak, -amit nagy valószínűséggel meg is tettek-, akkor igazából Neked kellene felmutatni valamit, ami ennek az ellenkezőjét állítja.


Nekem idén volt hasonló ügyem. 2008-as előfizetés internetre, sok év után idén "találtak rám" a 30 éve állandó lakóhelyemnek bejegyezett címen...


A szolgáltatás helye az akkori lakóhelyem volt, ahonnan kértem 2009-ben a szolgáltatás megszüntetését, mivel lejárt a hűségidő és elköltöztem. Kiderült, 2008-ról egy és 2009-ről a megszüntetés hónapjában esedékes fél havi számla el volt maradva. Összesen közel 8.000-ből lett 80.000 Ft tartozás, mert kötbért, meg késedelmi kamatokat is fel akartak számolni.


A probléma az, hogy ők arra a címre még 2011-ben is küldtek ki értesítőt, amiről én 2009-ben írtam nekik, hogy a megszüntetés oka az onnan történő elköltözés.


A vége az lett, hogy beérték azzal, ha a 2011-es felszólító alapján (amit nyilván át se tudtam volna venni, mivel külföldön voltam már 2009-től) akkori állás szerinti összeget kifizettem. Így kb. 12.000 Ft-ból megúsztam ezt a dolgot, mivel nem tudták bizonyítani az életben tartást,-mivel 2011 óta nem is küldtek semmi értesítőt-, emellett 5 évig én se vagyok köteles tartogatni az internetes számláim és a befizetéseket igazoló csekkeket, vagy az időközben többször megváltozott bankszámlához tartozó átutalásokat és a hozzá tartozó kivonatokat, ami alapján egyértelműsíthető lett volna, hogy tényleg nem lett az a havi díj befizetve.


Tehát "méltányolható" okból nem tudtam volna bizonyítani az állításuk ellenkezőjét, de volt egy kapaszkodóm, mivel az általuk átküldött anyag utolsó oldalán ott volt az a levél is, amit a szolgáltatónak írtam, a költözés miatti szolgáltatás megszüntetéséről, a hűségidő lejárata utáni dátummal.


Így kérdőre vontam, hogy akkor mire számolnak kötbért és hogy a szolgáltató miért nem reagált a megszüntetéssel kapcsolatos kérésemre akkor, ha látta hogy egy számla már tartozásban állt akkor hónapok óta. Ehelyett megszüntette a szolgáltatást és kiszámlázott egy tört időszakot, ami a másik késedelmes számla lett az ügyben és követelésben, mert mire azt kiküldték, már nem laktunk ott, hanem külföldön voltam.


Csak esetleges tanulságként gondoltam leírni, hátha tudsz alkalmazni belőle valamit a fellebbezésedben.

2014. nov. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"a távközlési szolgáltatásokra vonatkozóan a 2003. évi C. törvény (az Elektronikus Hírközlésről) 143. § (2) bekezdése szerint: "Az előfizetői szerződésekből eredő igények

(telefon,internet) 1 év alatt évülnek el.Az elévülést megszakíthatja pl. egy tértivevényes felszólítás. Sima levél nem." Nos én semmit nem kaptam tőlük.

De aki adot már be felebezést,el magyarázhatná hogy müködi...köszönöm..

2014. nov. 29. 06:09
 4/6 anonim ***** válasza:
simán bemész a közjegyzőhöz és átvetetsz egy kifogást, aminek az egyik példánya nálad marad, és amit lepecsételnek.
2014. nov. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2014. nov. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. nov. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!