Az létezik, hogy minden egyes levél után 12. 000Ft ügyvédi munkadíjat akar velem megfizettetni a végrehajtó?
Attól függ, hogy mire számolják azt fel. Ha nem csak egy inkasszó, akkor több is lehet ez. Nekem volt idén egy esetem örökségből, ahol 1 millió 200 ezer lett a pár százezres közös költség tartozásból, amit végül azok fizetek meg, akik nem is használják a lakást, de tulajdonosok.
A végrehajtó díja is más, a levél díja és az ügyvédi munkadíj is más. Ráadásul Te már jogerős végrehajtásról beszélsz, amit megelőzött elég sok felszólítás, MOKK levél, stb. Ezek szerint nem érdekelt, akkor úgy vannak vele, ezután se érdekeljen, ha ők épp a legdrágább ügyvéddel és végrehajtóval dolgoznak, úgyis Te fizeted meg jogosan. Emellett számolni kell azzal is, hogy gyakorlatban, a kielégítési sorrend elejére veheti magát a végrehajtó, vagyis az ő díját fizeted (esetleg fizetted eddig meg, vagy még azt sem teljesen) és az eredeti tartozás tovább növekszik. Vagy a másik út, ha havonta csak x százalékot vesz le magának abból, amit levon tőled és a periódus végéig vonja a saját költségét is havonta tőled, amivel a tőke megint csak nem csökken annyival, amit Tőled vonnak.
Végrehajtás során viszont mindez összeadódik + kamat az folyamatosan növeli az alap tartozást, tehát az maximum abban az esetben marad fix az összeg, ha a végrehajtást kérővel (esetedben a mobilszolgáltatóval, vagy ha már korábban az behajtó céghez került -ami náluk szokás- , akkor azokkal megállapodsz pl. havi fix összegű részletfizetési lehetőségről, az inkasszó és egyéb költségek - például ha van fizetés letiltás, vagy még rosszabb esetben ingatlanra bejegyzés- azok visszavonása mellett. De a visszavonásoknak is van díja, ugyanúgy, mint annak is, amikor rád tették ezeket a követeléseket.
Én legalábbis így tettem és így tudtam megállítani részben a feneketlen kutat, igaz 6 hónap alatt ez 1 milliómba került, a követelés alapját adó párszáz ezer helyett.
Az ügy nem kerül vissza, de a végrehajtást kérő tud bármit is tenni az érdekedben, ha vele megállapodsz.
Azt kell megnézni ki kérte a végrehajtást? A tartozásod nyilván a szolgáltatótónál keletkezett, de ha ő időközben ezt átadta a követelés kezelőnek, akkor velük. Erről a folyamatról meg kellett, hogy kapjál valamilyen értesítést, hogy ki mikor és mennyit követel rajtad. A végrehajtó, csak végrehajtja azt amire kérik, vagy amire határozata van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!